Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
52995

Закон про статус тимчасово переміщених осіб стосується майже півмільйона українців - І.Геращенко

КИЇВ. 19 листопада. УНН. Закон про статус тимчасово переміщених осіб стосується більше ніж 465 тисяч осіб, з них 18 тисяч переїхало з Криму на материкову частину. Про це сьогодні в ефірі "5 каналу" повідомила уповноважений Президента з мирного врегулювання конфлікту у Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко, передає кореспондент УНН.

"Закон про статус тимчасово переміщених осіб стосується більше ніж 465 тисяч осіб. З них 18 тисяч вже переїхало з Криму на материкову частину України. Це страшна цифра. За останні кілька десятилітьжодна європейська країна не мала проблем з такою кількістю внутрішньо переміщених осіб", - зазначила вона.

І. Геращенко вважає, що для переселенців потрібно запровадити спеціальну систему реєстрації, яка не змушувала б людей збирати довідки для працевлаштуватися, а також спростити оформлення соціальних виплат, пенсій тощо.

Крім того, уповножений Президента підкреслила, що закон про статус тимчасово переміщених осіб захищає права переселенців, забороняє дискримінацію та гарантує їм медичне обслуговування, освіту. Також цей закон вимагає більш скоординованої роботи уряду і парламенту по напрацюванню інших підзаконних актів для вирішення цих питань на практиці.

"Міжнародні інституції, які опікуються проблемами прав людини, чекали цього закону. Тепер буде спрощено діалог України з ними та можливість отримання матеріальної допомоги в цій сфері", - зазначила І. Геращенко.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram