Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 16 червня 2019 20:20
Новини: Політика
9405

Держкомпідприємництво ініціювало посилення відповідальності аптек за порушення ліцензій

Якщо в аптеці будуть зафіксовані порушення у відпуску наркотичних лікарських засобів, то, за рішенням суду, аптеку буде позбавлено ліцензії. Те саме чекатиме й на аптеки, які продаватимуть рецептурні препарати без рецепта. Про це на робочій зустрічі домовилися представники Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва, МОЗ, МВС та фармацевтичного бізнесу, повідомили ІМК у прес-службі Держкомпідприємництва.

"У нас зараз аптеки, якщо вони порушили ліцензійні умови з торгівлі наркотичними лікарськими засобами, лише позбавляються права ними торгувати. Переконаний, що таку аптеку треба карати жорсткіше, її взагалі варто позбавляти ліцензії на роботу", - наголосив голова Держкомпідприємництва Михайло Бродський.

Наразі, за інформацією МВС, подання на скасування ліцензій тих аптек, де під час останньої перевірки були виявлені суттєві порушення, залишаються не виконаними. За словами голови Держкомпідприємництва, МВС має контролювати, щоб рецептурні лікарські засоби продавалися винятково за рецептами. Даний пункт також буде вписано в ліцензійні умови.

На нараді також обговорювали питання скорочення ліцензованих видів робіт у медичній галузі, стан контролю за продажем наркотичних лікарських засобів. На перспективу учасники зустрічі також порушили питання про можливе запровадження ПДВ на медпрепарати одночасно із реалізацією концепції страхової медицини.

Для реалізації напрацьованих під час наради рішень була створена робоча група з представників Держкомпідприємництва та фармацевтичного бізнесу. М.Бродський також закликав виробників, імпортерів та реалізаторів ліків створити галузеву раду працівників фармацевтичної галузі, яка б оперативно реагувала на виклики та проблеми ринку, знаходила оптимальні рішення, що враховували б інтереси і бізнесу, і споживачів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...