Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
36375

Антикорупційному бюро пропонують надати супер-права - законопроект

КИЇВ. 28 грудня. УНН. Національне антикорупційне бюро пропонують наділити правом розслідувати будь-які злочини, відстежувати фінансові потоки та арештовувати майно фізичних і юридичних осіб. Відповідний законопроект зареєстрував у Верховній Раді народний депутат від Блоку Петра Порошенка Юрій Луценко, повідомляє УНН.

Серед пропозицій політика до Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексу – введення інституту детективів Антикорупційного бюро, котрі прирівнюються до співробітників оперативно-розшукових відділів інших силових та правоохоронних органів.

При цьому детективи Бюро зможуть самостійно ініціювати слідчі дії. Також, за рішення керівництва Бюро, вони зможуть "кримінальні правопорушення, які віднесені до підслідності слідчих інших органів".

Співробітникам Бюро, самостійно чи за погодженням із прокуратурою, дозволяється доступ до інформації інших державних органів, зокрема правоохоронних. Ненадання інформації на запит Бюро або розголошення інформації про розслідування, яке ведеться його співробітниками, підлягає кримінальному покаранню.

Бюро надається право моніторити банківські рахунки підозрюваних, їхніх рідних і близьких, а також юридичних осіб. Крім того, "у невідкладних випадках" такі рахунки або інше майно можуть бути заарештовані на 72 години без рішення суду.

Директор Бюро призначається і звільняється Президентом за згодою парламенту. Директорові Бюро при призначенні надається доступ до державної таємниці.

Раніше президент Петро Порошенко пообіцяв, що Бюро буде з "сюрпризом" і з'явиться 14 січня. Він також висловлював думку, що очолити інститут повинен іноземець.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram