Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 21 липня 2019 05:14
Новини: Політика
9795

Слідом за Сумами штучний дефіцит палива можуть відчути інші регіони

Принаймні шість областей України - Волинська, Чернівецька, Житомирська, Чернігівська, Херсонська та Хмельницька - можуть вже до кінця тижня залишитися сам на сам із штучним дефіцитом паливно-мастильних матеріалів. Про це ІМК стало відомо з власних джерел. Є інформація, що дефіцит пального буде спричинений власниками автозаправних станцій, які просто закриють АЗС, закривши таким чином доступ до пального. Під великим питанням опиниться хід збиральної кампанії, а також нормальне функціонування всіх систем життєзабезпечення регіонів. Разом з тим комерсанти отримають можливість шантажувати місцеву владу, вимагаючи ухвалення будь-яких рішень, в тому числі протиправних. Додамо, що технологія паливної кризи вже відпрацьована у Сумській області. З 17 липня поточного року в області не працюють 49 АЗС, які належать одній комерційній структурі, яка має фактично монопольне положення на сумському регіональному ринку нафтопродуктів. Формальною причиною простою станцій стали нібито прискіплив

Податківці стверджують, що перевіряти було що. Згідно з офіційною інформацію, яку надали у Сумській обласній податковій адміністрації, в рамках загальнодержавної операції "Бюджет" виявлені системні порушення обороту ПММ. За фактом ухилення від сплати податку та службового підроблення прокуратура області порушила кримінальну справу. Приміром, тільки по одному з підприємств - оптових продавців ПММ виявлено операцій з фіктивними контрагентами на суму понад 50 мільйонів гривень. Збитки держави через такі оборудки становили 8 мільйонів гривень. Мало того. На шести заправках було взято 24 зразки дизпалива та бензинів. Виявилося, що 10 з 24 зразків не відповідають стандартам.

Разом з тим, попри всі зауваження та виявлені порушення самі порушники відмовилися виправити ситуацію і закрили свої АЗС, жорстко вимагаючи від влади закриття кримінальних справ і анулювання результатів проведених перевірок. Прирікання із сумською обласною владою тривають вже місць і лише погіршують і без того непросту ситуацію.

Фахівці Сумської обласної державної адміністрації на чолі з губернатором Юрієй Чмирьом вже розробили схему роботу так званих пересувних АЗС, однак вони не є повною заміною "стаціонарних станцій", які або не працюють зовсім, або відпускають паливо лише за безготівковим розрахунком, створюючи проблеми передусім пересічним жителям області та аграріям, які завершують жнива.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram