Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Неділя, 21 липня 2019 09:46
Новини: Політика
9900

Г.Герман: в Україні немає тиску на журналістів

Заступник глави Адміністрації Президента Ганна Герман вважає, що, роздмухуючи скандал із нібито відсутністю свободи слова в Україні, опозиція намагається зіпсувати імідж нової влади. Про це ІМК повідомили у прес- службі Партії регіонів.

За її словами, сьогодні в нашій країні відсутній тиск на журналістів, і кожен у праві вільно висловлювати свою точку зору.

Заступник глави Адміністрації Президента зустрілася з директором телеканалу ТВі Миколою Княжицьким і обговорила ситуацію, яка склалася внаслідок оскарження медіахолдингом U.A. Inter Media Group рішення Нацради про виділення ТВі та "5 каналу" частот і задоволення цих вимог Окружним адміністративним судом Києва.

Як зазначила Г.Герман, "ми сьогодні маємо свободу слова в Україні". Вона наголосила на тому, що журналісти мають право висловлювати свою думку й давати свої оцінки ситуації будь-де. "Це надзвичайно позитивний момент", - зазначила заступник глави АП.

За словами Г.Герман, сьогодні повністю відсутня система "темників", яка існувала впродовж останніх років. "Ви ніколи не отримаєте якихось рекомендацій чи заборон від влади стосовно того, як кого показувати чи про що говорити, про що не говорити", - сказала вона. Заступник глави Адміністрації Президента наголосила, що Президент постійно переймається питанням, пов‘язаним із забезпеченням і розвитком в Україні свободи слова.

Г.Герман також заявила, що дуже рада тому, що, врешті-решт, розпочинається громадське обговорення концепції створення громадського телебачення, підготовленої за ініціативи президентської адміністрації. "Ми зацікавлені, щоб фахівці, експерти, журналісти брали активну участь", - наголосила вона.

Надумку Г.Герман, саме пасивність опозиції є причиною того, що на телеканалах дуже мало висвітлюється точка зору опозиції. "Мені прикро, що дуже пасивна сьогодні опозиція. Юлія Володимирівна десь пропала на ціле літо і не приходить на телеканали, не показується ніде. Наскільки я знаю, вона відпочиває за кордоном. Але ж ми не можемо в наказному порядку сказати: Юліє Володимирівно, ідіть на канал, тому що в нас погана картина з моніторингом. Та ми сподіваємося, що опозиція таки повернеться з відпусток і буде більш активною. А як опозиція буде щось робити, то журналісти будуть про це говорити й показувати. Коли нема ніяких акцій опозиції, відповідно, нема репортажів про це", - зазначила Г.Герман.

За словами політика, опозиція хоче розіграти карту зі свободою слова, щоб зіпсувати імідж нової української влади, зокрема, на Заході. "Тому часом подаються односторонні інформації, упереджені, згущуються фарби. Але опозиція на те є опозиція, щоб намагатися всіляко критикувати владу. Так є у цілому світі. На це треба дивитися спокійно", - пояснила вона.

Підводячи підсумки розмови з директором телеканалу ТВі, Г.Герман відмітила схожість їх поглядів на напрямки розвитку свободи слова в Україні. "Я бачу тут добру перспективу для подальшої співпраці", - резюмувала заступник глави АП.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...