Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 23 липня 2019 12:08
Новини: Політика
12195

АМКУ домігся зниження комісійних зборів на залізницях України

ДП "Донецька залізниця", ДП "Придніпровська залізниця" та ДП "Одеська залізниця" виконали вимоги Антимонопольного комітету України та привели до обґрунтованого розміру комісійні збори, що стягуються з пасажирів під час придбання та повернення проїзних квитків. Нові тарифи уведено в дію. Про це ІМК повідомили у прес-службі АМКУ.

Зокрема, комісійний збір "Донецької залізниці" при купівлі квитка знижено з 9 грн до 8,5 грн, при поверненні невикористаного квитка - з 10 грн до 9 грн. "Придніпровська залізниця" зменшила збори при купівлі квитків з 9 грн до 8,5, при поверненні - з 11 грн до 10 грн.

Своєю чергою, "Одеська залізниця" зменшила розмір комісійних зборів за послуги з оформлення і повернення проїзних квитків з 10 грн до 9,5 грн.

З цього приводу Комітет отримав офіційні підтвердження у вигляді наказів, прийнятих залізницями, та закрив провадження у справах.

Як показало розслідування, причиною необґрунтованих комісійних зборів була завищена рентабельність залізниць. Тепер рентабельність зменшено до рівня, що не перевищує 20 відсотків. "Антимонопольний комітет довів справу до кінця, і всі шість залізниць України знизили розмір своїх комісійних зборів. Наслідком цього є те, що пасажири заощаджуватимуть понад 60 мільйонів гривень щороку", - наголосив на засіданні голова комітету Олексій Костусєв.

Як уже повідомлялося, раніше на вимогу Комітету "Південно-Західна залізниця" знизила комісійний збір при купівлі пасажирами квитків з 12 грн до 10 грн, при поверненні - з 15 грн до 10 грн. "Львівська залізниця" зменшила вартість комісійного збору з 9 до 8 грн при купівлі квитка та з 10 грн до 9 грн - при поверненні. "Південна залізниця" знизила комісійний збір за оформлення та повернення квитків з 9 грн до 8 грн.

Кожна залізниця встановлює комісійні збори самостійно з урахуванням собівартості послуг, планових витрат та рентабельності.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...