Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
11805

Прокуратура перевірила дотримання законодавства при виділенні земельних ділянок

Прокуратура Київської області провела перевірку дотримання законодавства при виділенні громадянам у власність земельних ділянок в адміністративних межах Козинської селищної ради Обухівського району Київської області. Про це ІМК повідомили у прес-службі прокурора Київської області.

Встановлено, що розпорядженням голови Обухівської районної державної адміністрації затверджено проект землеустрою щодо відведення у власність 61 громадянину для ведення індивідуального садівництва земельних ділянок загальною площею 7,2 га (по 0,12 га кожному) в адміністративних межах Козинської селищної ради Обухівського району, на підставі якого 15 березня поточного року громадяни отримали державні акти на право приватної власності на землю.

Вказані земельні ділянки, всупереч вимогам ст.ст. 59, 84 Земельного кодексу України, перебувають у межах 100-метрової прибережної захисної смуги Канівського водосховища та частково розташовані в його акваторії.

Внаслідок перевищення своїх повноважень службовими особами управління водного господарства в м. Києві та Київській області при видачі висновку про погодження проекту землеустрою щодо відведення у власність цих земельних ділянок, у результаті зловживання своїм службовим становищем посадовими особами управління земельних ресурсів в Обухівському районі при погодженні цієї проектної документації всупереч ст.ст. 59, 84, 186-1 Земельного кодексу України, з державної власності вийшло 7,2 га земель, з яких близько 6 га - землі водного фонду (прибережна захисна смуга Канівського водосховища та частково його акваторія), чим державі спричинено збитки на загальну суму понад 24 мільйона гривень.

За вказаним фактом заступник прокурора області 16 серпня 2010 року порушив кримінальну справу за ознаками злочинів, передбачених ч. 2 ст. 364 КК України, ч. 3 ст. 365, ч. 2 ст. 366 КК України. Досудове слідство у справі триває.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram