Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Неділя, 17 січня 2021 23:53
Новини: Політика
11655

Сербія проконсультує США і ЄС по Косово

Сербія проведе консультації з провідними країнами Євросоюзу і США за підготовленим нею проектом резолюції по Косово, голосування по якій передбачається провести 9 вересня в Генасамблеї ООН, заявив у суботу сербський президент Борис Тадіч. Про це повідомляє РІА "Новости".

У нинішньому проекті резолюції Сербія говорить про неприпустимість незалежності Косово, проголошеної косовськими албанцями в 2008 році, у документі також міститься заклик до переговорів по всіх відкритих питаннях.

Белград відносить до відкритих питань і статус Косово. Пріштіна і її західні союзники вважають дану тему закритою, виступаючи, у свою чергу, за початок діалогу з технічних проблем.

У суботу президент Тадіч заявив, що попередні переговори з країнами Заходу по тексту майбутньої резолюції будуть вестися з позиції дотримання національних інтересів.

"Сербія ніколи не визнає Косово. Це "червона лінія", за яку ми не перейдемо", - наводиться заява президента на сайті сербського національного телеканалу RTS.

Одночасно Тадіч підкреслив, що жоден зарубіжний політик не говорив йому, що визнання Сербією незалежності Косово - це умова для вступу до Євросоюзу.

Сербський лідер пояснив, що консультації необхідні, тому що проблему Косово не можна вирішити, користуючись виключно підтримкою Росії, Китаю, Бразилії та Індії, яким висловив подяку за підтримку територіальної цілісності своєї країни.

"Це питання ми повинні вирішувати і в переговорах з провідними країнами ЄС, перш за все, Німеччиною, Францією, Великобританією, Італією і США", - відзначив Тадіч.

В експертному співтоваристві існує думка, що Белград змушений проявляти гнучкість і проводити консультації по тексту майбутньої резолюції із західними країнами, які в числі перших визнали незалежність косовської автономії від Сербії, з метою зберегти шанси на вступ до Євросоюзу.

Вважається, що небажання сербів консультуватися із Заходом по Косово призведе до того, що обговорення сербської кандидатури на членство в ЄС Брюссель відкладе у "довгий ящик", чого проєвропейськи орієнтована влада Сербії допустити не може.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram