Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
58320

ГПУ вирішила відмовити в екстрадиції М.Саакашвілі

ГПУ вирішила відмовити в екстрадиції М.Саакашвілі

Міхеїл Саакашвілі

КИЇВ. 1 квітня. УНН. Генеральна прокуратура України прийняла рішення про відмову в екстрадиції М. Саакашвілі. Про це УНН повідомили у прес-службі ГПУ.

"Генеральною прокуратурою України закінчено проведення екстрадиційної перевірки за запитом Головної прокуратури Міністерства юстиції Грузії про видачу Михайла Саакашвілі для притягнення до кримінальної відповідальності за вчинення низки злочинів, нібито вчинених ним з використанням службових повноважень у період, коли він обіймав політичну посаду у цій державі", - йдеться у повідомленні.

За результатами перевірки, ГПУ дійшла висновку про існування ризику того, що запит про видачу М.Саакашвілі зроблено компетентними органами Грузії з метою його переслідування з політичних мотивів.

Крім того, його екстрадиція суперечила б вимогам Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року.

"За таких обставин Генеральною прокуратурою як центральним органом України з питань видачі правопорушників прийнято рішення про відмову в екстрадиції М.Саакашвілі, про що повідомлено грузинських колег", - зазначили у прес-службі.

Як відомо, зараз М.Саакашвілі працює в Україні. Він є радником Президента Петра Порошенка.

Також нагадаємо, українська сторона вже заявляла про відмову співпрацювати з грузинською стороною в питанні екстрадиції Михайла Саакашвілі і відмовилася здійснити його екстрадицію до Грузії.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram