Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
128055

Сьогодні парламент фактично заборонив Комуністичну партію – П.Петренко

КИЇВ. 9 квітня. УНН. Сьогодні Верховна Рада України, ухваливши Закон "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки", фактично заборонила Комуністичну партію України. Про це сказав міністр юстиції Павло Петренко в ефірі телеканалу "Україна", передає УНН.

"Цей закон фактично поставив крапку в практично річній роботі з заборони Комуністичної партії через суд, яке ініціювало міністерство юстиції. Зараз парламент виконав свою місію, тому що на рівні закону фактично заборонив ті політичні партії, які використовують символіку і пропагують комуністичний режим", - сказав міністр.

П.Петренко уточнив, що до таких партій відноситься Комуністична партія України.

Нагадаємо, Верховна Рада ухвалила Закон ”Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” (№ 2558).

Названим законопроектом передбачається заборона політичних партій, якщо їхні програмні цілі або дії спрямовані на пропаганду комунізму або націонал-соціалізму.

Також названим документом передбачається карати позбавленням волі на термін до десяти років за виготовлення, поширення, а також публічне використання символіки комунізму і націонал-соціалізму.

Окрім того передбачається заборона держреєстрації друкованих ЗМІ, назва яких містить символіку комунізму або націонал-соціалізму.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram