Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 23 травня 2019 03:44
Новини: Політика
8655

Вагітність - не протипоказ для щеплення, зокрема від грипу - Ф.Лапій

Грип у вагітних протікає важко, є загрози для переривання вагітності, загроза для смерті вагітної, і останній рік був цьому підтвердженням. За кордоном вагітних вакцинують, в Україні також є рекомендації щодо вакцинації вагітних. Про це під час прес-конференції в медіа-холі ІМК сказав к. м. н, асистент кафедри дитячих інфекційних хвороб і дитячої імунології Національної Медичної академії післядипломної освіти ім.Шупика Федір Лапій.

"Вакцини, які зареєстровані вказують на те, що бажано відстрочити вакцинацію на другий-третій триместр вагітності, але якщо лікар вбачає загрозу для вагітної, наприклад у перший триместр вагітності, який буде перебігати під час підвищеної захворюваності на грип, вагітна може бути вакцинована і в першому триместрі вагітності. Вагітність - це не є протипоказ", - наголосив лікар.

Він зауважив, що є певні застереження щодо використання вакцин, які містять живі, але ослаблені віруси при вагітності.

"Але ми кажемо не про протипоказ, а про застереження. Були випадки, коли вагітних випадково вакцинували цими живими вакцинами, і не було виявлено якихось відхилень перебігу вагітності і впливу на плід. Спеціальних експериментів, звичайно, ніхто не проводив. Але якщо жінка була вагітна і провакцинована від грипу, краснухи - в жодному разі не треба робити переривання вагітності", - додав Ф.Лапій.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...