Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
61800

В Україні набрали чинності закони про декомунізацію

КИЇВ. 21 травня. УНН. У газеті Верховної Ради "Голос України" за 20 травня опубліковано чотири закони, які забороняють радянську символіку, засуджують комуністичний режим, відкривають архіви радянських спецслужб та визнають борцями за незалежність України УПА й інші організації, передає УНН.

Так, оприлюднено закони "Про правовий статус і пам'яті борців за незалежність України в ХХ столітті", "Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945 років", "Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років" і "Про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборона пропаганди їх символіки".

Усі чотири закони набирають чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

Документами забороняється радянська символіка, засуджується комуністичний режим, відкриваються архіви радянських спецслужб та визнаються борцями за незалежність України УПА й інші організації.

Ці закони були прийняті народними депутатами на ранковому засіданні Верховної Ради 9 квітня поточного року більшістю голосів.

15 травня Президент України Петро Порошенко підписав ці чотири закони.

У ОБСЄ заявили, що закони про декомунізацію обмежують свободу висловлювань та засобів масової інформації.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram