Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Культура
40845

Україна стала почесним гостем найбільшого транскордонного літературного фестивалю Центральної Європи

КИЇВ. 5 липня. УНН. З 5 липня у столиці Нижньої Сілезії Вроцлаві відбуватиметься Місяць авторських читань. Крім Польщі, найбільший транскордонний літературний фестиваль Центральної Європи стартує у ці дні також у Брно та Остраві – Чехія, в Кошицях – Словаччина і у Львові. Почесний гість заходу – Україна, передає УНН з посиланням на Польське радіо.

Це означає, що у чотирьох країнах Центральної Європи пройдуть зустрічі з 60-ма письменниками з Чехії, Словаччини, Польщі та України. У всіх п’ятьох містах побувають і 31 український письменник, серед яких, наприклад, Юрій Винничук, Сергій Жадан, Лесь Белей, Петро Мідянка, Наталя Ворожбит, Лариса Денисенко, Галина Петросаняк, Анатолій Дністровий, Євгенія Кононенко, Григорій Семенчук, Олег Коцарев, Маріанна Кіяновська.

Тож, у Вроцлаві з 5-го липня щодня відбуватимуться по дві зустрічі з письменниками, у цю неділю польські шанувальники літератури зустрінуться з двома особистостями – з українкою Оксаною Забужко та польським поетом Ришардом Криніцьким. Традиція зустрічей з письменниками нашого регіону континенту розпочалася в чеському Брно у 2000 році. Поступово ця літературна традиція зустрічей з читачами стала міжнародною.

Організатори з міста над Одрою кажуть, що головною подією транскордонного літературного фестивалю є саме авторське читання уривків найновіших творів. Серед організаторів незвичайного літературного свята у Вроцлаві, який триватиме до 4 серпня, перш за все, – чеське видавництво Větrné mlýny, а також молодіжна бібліотека з Кошиць, Інститут слов’янської філології і міська бібліотека Вроцлава та український Форум видавців.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram