Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 20 червня 2019 18:04
Новини: Політика
8235

В.Литвин попросив президента НАН України оцінити мовні законопроекти

"У Верховній Раді зареєстровані кілька законопроектів з мовної тематики. Сьогодні я звернувся до президента Національної академії наук України з проханням надати експертний висновок щодо згаданих законодавчих актів "на предмет їхньої історичної зумовленості, гуманітарної відповідності і відповідності міжнародному праву", - зазначив Голова Верховної Ради України на зустрічі з Верховним комісаром ОБСЄ у справах національних меншин Кнутом

Воллєбеком. Про це ІМК повідомили в прес-службі ВР.

"Треба вийти на комплексне прийняття рішення, у тому числі в плані внесення змін до закону про національні меншини і Концепції національної політики, - зазначив Голова Верховної Ради. - Саме такий алгоритм дій буде запропонований Парламенту, головне - щоб не домінувала політична складова".

При цьому В.Литвин зауважив, що розгляд мовного питання не має "звестися до проблем двох мов - російської і української", наголосивши, що "у всіх в Україні має бути спільне розуміння щодо статусу української мови як державної".

У свою чергу, К.Воллєбек висловив думку, що запропонований В.Литвином алгоритм розгляду цього питання є правильним, і висловив готовність очолюваної ним інституції направити відповідні рекомендації щодо згаданих законопроектів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram