Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 08:41
Новини: Політика
9000

В.Литвину депутати потрібні хіба що для меблів - Д.Ветвицький

Народний депутат України з фракції БЮТ-"Батьківщини", член комітету Верховної Ради з питань бюджету Дмитро Ветвицький вважає, що Голова ВР Володимир Литвин перевищив свої службові повноваження, повернувши за власною ініціативою до Кабінету Міністрів проект державного бюджету на 2011 рік. Про це він сказав у коментарі ІМК.

"Народні депутати більше не потрібні. За них одноосібне рішення приймає В.Литвин. Захотілося йому повернути вже зареєстрований законопроект назад до Кабміну, і він це зробив. При цьому порушивши не тільки Регламент, а й Конституцію, у якій говориться, що законопроекти розглядаються усіма народними обранцями, а не однією людиною", - сказав Д.Ветвицький.

Народний депутат також звернув увагу на той факт, що голова Парламенту вже не вперше демонструє однобоке трактування закону. "Володимир Михайлович уже не перший раз притримує невигідні законопроекти від розгляду у Верховній Раді. Наприклад, такий потрібний країні законопроект про повну заборону реклами тютюнових виробів вже цілий рік ігнорується в Парламенті в порушення всіх наявних законодавчих процедур. При цьому Литвин все ще не відреагував на моє письмове звернення до нього з проханням вирішити беззаконня, що панує просто на його очах. От і виходить, що тепер голова Верховної Ради сам вирішує, які закони затверджувати, а які - ні. Решта 449 депутатів йому якщо й потрібні, то хіба що для меблів", - вважає народний депутат.

Довідка. Кабінет Міністрів України 13 вересня подав до Парламенту проект державного бюджету на 2011 рік, однак голова Верховної Ради України В.Литвин повернув його до уряду.

В.Литвин пояснив, що керувався липневим рішенням Парламенту про винесення на всенародне обговорення проекту Податкового кодексу України, і враховував спільні позиції гілок влади та громадськості в тому, що бюджет наступного року повинен бути розроблений на новій податковій основі. В. Литвин також зазначив, що повернув до уряду проект державного бюджету на 2011 рік з пропозицією, яка збігається з позицією Президента України та рекомендаціями Ради регіонів від 9 вересня 2010 року про те, щоб Кабінет Міністрів розробив бюджет на новій податковій основі. При цьому спікер підкреслив, що урядовий документ був зареєстрований тільки як вхідний. "Я розглянув і обговорив це питання, порадився з працівниками юридичного управління і прийняв таке рішення", - сказав він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...