Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 02:25
Новини: Політика
3765

Комітет ВР рекомендував ухвалити законопроект про розвиток підприємництва

Комітет з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва рекомендує парламенту прийняти за основу проект закону про розвиток підприємницької діяльності на окремих територіях. Про це ІМК повідомили в інформаційному управлінні Верховної Ради України.

Законопроектом (реєстр. N 6703), внесеним народним депутатом Наталією Королевською, пропонується визначити правові засади створення зон вільного підприємництва як одного з інструментів розвитку підприємницької діяльності на окремих територіях з недостатнім рівнем підприємницької активності.

Під час обговорення автор зазначила, що проект передбачає запровадження низки заходів щодо розвитку підприємницької діяльності в зонах вільного підприємництва. Зокрема, можливість встановлення місцевими органами влади спрощених процедур видачі документів дозвільного характеру в зонах вільного підприємництва та особливостей оподаткування товарів, які ввозяться на територію зони вільного підприємництва для реалізації інвестиційних проектів. Передбачається також відшкодування 50% витрат на створення 1 робочого місця в зонах вільного підприємництва та звільнення на 10 років від оподаткування прибутку, одержаного від реалізації інвестиційних проектів, що реалізуються в цих зонах.

Крім того, проект містить положення про: порядок визначення зон вільного підприємництва; загальні та особливі умови провадження господарської діяльності на зонах вільного підприємництва; вимоги до території зон та сертифікації товарів; порядок скасування рішення про визначення зони вільного підприємництва тощо.

Законопроект визначає також порядок регулювання підприємницької діяльності в зонах вільного підприємництва, державні гарантії інвесторам та соціальні гарантії найманих працівників.

Комітет вважає, що прийняття проекту сприятиме забезпеченню розвитку підприємництва в регіонах, залученню інвестицій для реалізації інвестиційних проектів, дозволить активізувати виробничу діяльність, підвищити рівень доходів працівників та зайнятості населення, забезпечити збільшення надходження до місцевих бюджетів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...