Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Київ
235710

Дві людини померли від лептоспірозу у Києві

КИЇВ. 12 серпня. УНН. У столичних лікарнях померли двоє хворих на лептоспіроз. Про це УНН повідомив один з чиновників Київської міської держадміністрації.

За його словами, лікарі надали всю можливу допомогу, але стан пацієнтів швидко погіршувався.

Так, двох людей не вдалося врятувати від хвороби.

Як повідомляв УНН, у Києві 8 осіб заразилися на лептоспіроз після купання у водоймах. Хворі здебільшого з Дніпровського, Оболонського та Святошинського районів столиці.

Наразі у КМДА вирішили тимчасово заборонити купатися у водоймах на пляжах Райдужний, Вербне, Тельбін та у Передмісній слобідці.

Фахівці прогнозують спалах лептоспірозу вже восени у Києві. За даними фахівців, головними збудниками лептоспірозу будуть щури, вуличні собаки та коні.

Довідка УНН: при лептоспірозі уражається центральна нервова система, печінка, нирки, кровоносні судини. Смертність сягає 50-70%. Заразитися лептоспірозом можна, купаючись в озерах та водоймах.

Хвороба не передається від людини до людини.

Першими ознаками лептоспірозу є висока температура тіла (до 40-41 градусів), біль у м’язах, загальна слабкість тіла, болі в животі, почервоніння обличчя та крововиливи під шкіру й у головний мозок. Інкубаційний період захворювання 7-14 діб. Подальший перебіг захворювання залежатиме від того, наскільки швидко хворий звернувся до лікувального закладу.

При зверненні до лікаря необхідно одразу повідомити, чи купався хворий у відкритих водоймищах, чи вживав річкову воду і чи має домашніх тварин, адже вони теж можуть бути переносниками лептоспірозу. Це важливо, адже, наприклад, через болі у животі, хворому можуть поставити зовсім інший діагноз. Тим часом лептоспіроз може перейти у печінкову та ниркову недостатність.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram