Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
29925

ВР наступного тижня може призначити комісію з обрання антикорупційного прокурора - А.Ситник

КИЇВ. 18 серпня. УНН. Верховна Рада може призначити представників комісії для обрання антикорупційного прокурора наступного тижня. Про це заявив директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник, передає УНН з посиланням на прес-службу відомства.

"Сподіваюся, що наступного пленарного тижня Верховна Рада призначить представників конкурсної комісії для обрання антикорупційного прокурора", - сказав А.Ситник.

З його слів, на початку вересня до України приїздить моніторингова місія ЄС, яка перевірятиме і стан створення Антикорупційного бюро, і стан створення Антикорупційної прокуратури.

При цьому він додав, що єдиний, хто може впливати на роботу НАБ — це антикорупційний прокурор. Втім, директор Антикорупційного бюро переконаний, хвилюватися за незалежність антикорупційної прокуратури не варто.

“Під тиском громадськості у Законі України "Про прокуратуру" для антикорупційного прокурора було передбачено низку гарантій його незалежності. По-перше, це проведення відкритого конкурсу. По-друге, антикорупційна прокуратура буде розміщуватися або в приміщенні антикорупційного бюро, або у приміщенні окремому від Генеральної прокуратури. По-третє, Генеральний прокурор України не в праві буде втручатися у діяльність антикорупційного прокурора”, — розповів А.Ситник.

На його думку, цих гарантій достатньо для того, щоб поводити незалежні розслідування і мати ефективний результат у боротьбі з корупцією.

Джерело: УНН
Теги: НАБ
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram