Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
30450

На Харківщині самовільно знесли уже майже тридцять пам'ятників часів комунізму

ХАРКІВ-КИЇВ. 25 серпня. УНН. Робоча група при Департаменті культури і туризму Харківської облдержадміністрації визначила перелік пам’яток, які обов’язково підлягають демонтажу. Загалом у нього потрапили близько 60 пам'ятників комуністичної епохи. Про це повідомив директор Департаменту культури і туризму Харківської ОДА Олег Яцина, інформує кореспондент УНН.

"Ми будемо рекомендувати до демонтажу в основному пам'ятники комуністичним діячам, таким як: Ленін, Фрідріх Енгельс, Надія Крупська та інші. У списку робочої групи близько 60 пам'ятників", - заявив О.Яцина.

За його словами, список міг би бути більшим, однак 28 пам'ятників вже знесли самовільно.

Варто відзначити, що деякі пам'ятники викликають у Департаменту культури сумніви, чи варто їх зносити. Одним із таких монументів є пам'ятник колишньому голові Харківської облдержадміністрації Олександру Масельському. Робоча група не рекомендувала зносити його.

"До цього питання треба ставитися дуже обережно. У той же час, ми повинні розуміти, що цю комуністичну символіку безперечно повинні знімати, і це абсолютно правильно, але є нюанси, треба все це робити організовано і цивілізовано", - додав О.Яцина.

Зазначимо, всього на території Харківщини знаходиться близько 9570 пам'яток культурної спадщини, з них пам'яток археології - 6817, історії - 2 691 і 62 пам'ятки монументального мистецтва.

Остаточно рішення про перелік пам'яток, які потрібно знести, буде прийнято на засіданні робочої групи при Харківській ОДА.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram