Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 20 травня 2019 17:38
Новини: Політика
10635

Сільське господарство повинно бути пріоритетним на Харківщині - губернатор

Сільськогосподарський сектор здатний стати локомотивом економіки Харківської області. Таку думку на зустрічі з журналістами висловив голова Харківської ОДА Михайло Добкін, передає кореспондент ІМК.

Губернатор зазначив, що сьогодні в Україні заново вибудовується система сільського господарства. Він уточнив, що в тому числі і потенційні іноземні інвестори відзначають високий потенціал області в цій сфері.

Михайло Добкін окремо звернув увагу на той факт, що, за наявними ресурсів сільське господарство істотно обганяє промисловість в регіоні. "У Харківській області найсильніший потенціал в сільському господарстві. У нашої промисловості немає навіть 10% того потенціалу, яким володіє аграрний сектор. Саме він має стати локомотивом на Харківщині ", - пояснив Михайло Добкін.

Губернатор, зокрема, звернув увагу на економічно невигідну тенденцію імпорту посівного зерна у розмірі 70% від загального обсягу. Він уточнив, що існує світова практика: посівне зерно імпортується в розмірі не більше 30%, вітчизняним ж зернофондом повинно бути засіяно 70%. "У цьому разі державу підстраховано в таких випадках як військовий конфлікт, охолодження у відносинах з країнами-імпортерами та інші форс- мажорні обставини. У нас же, на жаль, поки що відбувається імпорт посівного зерна в обсязі 70%", - розповів Михайло Добкін.

За словами губернатора, Україна - "це просто сільськогосподарський Клондайк".

"Незважаючи на те, що Україну називають країною з підвищеним ризиком землеробства, я в це не вірю. Так кажуть люди, які хочуть кинути жменю насіння і піти. А потім повернутися, а там вже поле зросла. Не буває такого. У будь-яку продукцію потрібно вкладати працю і кошти", - підкреслив М.Добкін.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...