Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Понеділок, 17 червня 2019 21:53
Новини: Політика
9435

В.Янукович зустрівся з президентом Австрії

У Нью-Йорку відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича з Федеральним президентом Австрійської Республіки Хайнцом Фішером. Про це ІМК повідомили у прес-службі глави держави.

Президенти відзначили важливість поглиблення двосторонньої співпраці України та Австрії насамперед у торговельно-економічній сфері. Сторони обговорили деякі питання міжнародної політики та ситуацію у сфері енергетики в Європі. Особливу увагу було приділено проведенню реформ в Україні.

"Україна увійшла в активну фазу економічного розвитку", - зазначив Віктор Янукович. За словами Президента України, сьогодні в нашій державі активно впроваджується програма реформ, спрямованих на покращення бізнес-клімату, ситуації в економіці тощо. У цьому контексті Глава держави зауважив, що за перше півріччя цього року ВВП зріс на 6%, промислове виробництво - на 12%, а рівень інфляції наразі становить 3,5%, що не викликає занепокоєння.

Віктор Янукович, окрім того, висловив сподівання, що у жовтні поточного року Верховна Рада ухвалить Податковий кодекс. "Це покращить бізнес-клімат і поліпшить можливості залучення іноземних інвестицій у національну економіку", - переконаний Президент.

Говорячи про хід економічних реформ в Україні, Глава держави, зокрема, зауважив, що завдяки різним заходам уже вдалося майже вдвічі скоротити дозвільну систему. "Ми робимо все, щоб створити сприятливі умови для залучення інвестицій", - сказав Віктор Янукович, нагадавши також про створення при Президентові України Ради інвесторів, покликаної гармонізувати відносини влади та бізнесу.

Зі свого боку Х.Фішер відзначив: "В Австрії уважно стежать за ситуацією в Україні. Ми зацікавлені у поглибленні відносин у сфері економіки". Він наголосив, що для поглиблення співпраці наших країн є значні можливості.

Говорячи про українську зовнішню політику, Федеральний президент Австрії назвав її "розумною та виправданою". Він, зокрема, відзначив тісні відносини України з Росією, і при цьому - збереження хороших взаємин України з Євросоюзом.

У контексті обговорення перспектив співпраці України та ЄС Президенти порушили питання підготовки до майбутнього саміту Україна - ЄС, що має відбутися в листопаді цього року.

Віктор Янукович зазначив, що під час саміту планується обговорення трьох найважливіших пунктів порядку денного взаємин України та Євросоюзу - йдеться про укладання угоди про асоціацію, створення зони вільної торгівлі та безвізовий режим.

З цього приводу Х.Фішер висловив переконання, що переговорний процес щодо безвізового режиму країн ЄС для громадян України має бути розпочатий.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram