Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 07 грудня 2019 20:45
78015

"Вікі любить Землю": топ-10 найкращих світлин природного фонду України

КИЇВ. 13 вересня. УНН. Представники українського відділення ГО "Вікімедіа Україна", що сприяє розвитку вільної енциклопедії - Вікіпедії, нагородили авторів 10 найкращих світлин об’єктів природно-заповідного фонду України, які взяли участь у конкурсі "Вікі любить Землю". Церемонія нагородження відбулася у Лаврській дзвіниці - на території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповіднику, передає УНН

У нинішньому році у конкурсі взяли участь 172 особи, які надіслали фотознімки 1694 природних пам'яток України - близько 14,7 тисяч світлин. 

Усього ж за три роки існування конкурсу, його учасники вже сфотографували 2470 об'єктів природно-заповідного фонду, що
становить 30% від представлених у списках пам'яток. Загалом зібрано понад 38,4 тис. унікальних фотографій, зазначають організатори конкурсу "Вікі любить Землю".

Окрім авторів десяти найкращих фото, вікіпедісти і члени журі конкурсу нагородили учасників, які сфотографували найбільшу кількість пам'яток у кожному з 27 регіонів України. Також призи отримали 10 учасників, які сфотографували найбільше пам'яток та переможці спецномінації "Освітлинимо безсвітлинні".

Перше місце у номінації за найбільшу кількість сфотографованих пам'яток здобув Павло Мокрицький, який завантажив на Вікісховище фотографії понад 500 різних пам'яток. Він же став лідером за числом "освітлинених" об'єктів (200) у спеціальній номінації "Освітлинимо безсвітлинні".

Найкращою світлиною фотоконкурсу "Вікі любить Землю" став Карпатський морозний ранок Віталія Башкатова.

Вітальні адреси організаторам і учасникам конкурсу надіслали голова фонду "Рідна країна" Микола Томенко і Генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника Любомир Михайлина. Їх на заході зачитала заступник генерального директора заповідника Наталія Пересадько.

Цього року паралельно із фотоконкурсом "Вікі любить Землю" проходив конкурс статей "Пам'ятки природи у Вікіпедії".
Його переможцями стали: Аліна Возна (1 місце), Любов Качор (2 місце), користувач Leh Palych (3 місце). Свої призи вони теж отримали під час церемонії у дзвіниці Києво-Печерської лаври.

Довідка УНН: Цього року фотоконкурс "Вікі любить Землю" у травні - червні проводився у 26 країнах. А вперше він був проведений 2013-го в Україні силами громадської організації "Вікімедіа Україна" з ініціативи члена правління Національної спілки краєзнавців України Євгена Букета.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram