14 років найкращі!
Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
20970

НБУ має намір завершити реорганізацію кошторисного процесу до квітня 2016 року

КИЇВ. 15 вересня. УНН. У рамках комплексного проекту трансформації Національного банку України погоджено концепцію реорганізації кошторисного процесу та план його впровадження, передає УНН з посиланням на прес-службу регулятора.

"Реорганізація кошторисного процесу триватиме до квітня 2016 року", - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що згідно з концепцію реорганізації кошторисного процесу створюється Бюджетний комітет, який має виконувати функцію майданчика для затвердження витрат і контролю їх ефективності.

"Реалізувавши нову концепцію, ми підвищимо ефективність та прозорість планування, здійснення та контролю витрат Національного банку. Реорганізація кошторисного процесу є невід’ємною частиною процесу трансформації Національного банку і вона тісно пов'язана з іншими нашими ініціативами, зокрема з удосконаленням процесу закупівель, централізацією функцій та оптимізацією непрофільних функцій центробанку", - наголосив заступник голови НБУ Владислав Рашкован.

Вказано, що відтепер центри кошторисної відповідальності будуть централізовані, оскільки Національний банк проводить централізацію функцій територіальних управлінь і бухгалтерського обліку.

"Профільні департаменти центрального апарату зможуть самостійно планувати витрати для забезпечення діяльності територіальних управлінь та інших структурних одиниць", - додали у НБУ.

Як зазначив керівник цього проекту, директор департаменту фінансового контролінгу Олег Стринжа, методологія планування витрат буде вдосконалена завдяки систематизації планування і впровадженню розрахункових моделей витрат. "Необхідність та розмір витрат будуть обґрунтовуватися залежно від заходів, норм і драйверів, тарифів і проектів", - сказано у повідомленні.

"Кошторис Національного банку України буде інтегровано із плануванням закупівель і проектною діяльністю. Для його узгодження із закупівлями буде переглянуто деталізацію витрат, а також їм будуть присвоєні коди державного класифікатора закупівель. А з метою координації з проектною діяльністю буде переглянуто підхід до планування і затвердження проектів і необхідних для їх фінансування ресурсів", - сказав О.Стринжа.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram