Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Четвер, 20 червня 2019 12:56
Новини: Політика
9675

Нове виборче законодавство надало преференцій парламентським силам - експерт

Якщо говорити про розподіл посад у виборчих комісіях, які дісталися політичним силам, то найбільше голів, заступників голів та секретарів комісій у Львівській області є членами партії "Батьківщина" (8, 6 та 3 відповідно). Про це ІМК повідомив координатор компанії громадського спостереження за виборами у Львівській області Андрій Дутчак.

Партія Регіонів отримала по чотири представника на кожній з керівних посад, а членський квиток Народної партії мають 3 голови комісії, 5 заступників та 4 секретарі. Комуністична партія та "Наша Україна" отримали однакову кількість посад - 7 (КПУ - 1 голова, 4 заступників та 2 секретаря; НУ - 1, 2, 4 відповідно).

Щодо інших партій, то представники "Європейської партії" мають в комісіях Львівської обаласті трьох голів та секретарів, а також 1 заступника голови; рухівці заповнили людьми посади двох голів та секретарів і одного заступника; свободівці - трьох заступників та одного секретаря, представники "Фронту змін" - двох голів та секретарів й одного заступника. Члени "Сильної України" та "Єдиного центру" не мають своїх представників на керівних посадах у комісіях Львівської області.

Нагадаємо, що згідно Статті 22 нового закону "Про вибори", яка регулює порядок формування складу територіальних виборчих комісій, право подання кандидатур до складу територіальних виборчих комісій мають:

- місцеві осередки партій та фракцій, зареєстровані в Апараті Верховної Ради України поточного скликання (по три кандидатури): Партія Регіонів, Комуністична партія України, БЮТ, НУ-НС, Блок Литвина.

- кожен партійний осередок, який входить до виборчого блоку, депутатська фракція якого зареєстрована в апараті ВР (загалом - по три кандидатури від блоку): партії з Блоку Юлії Тимошенко, Блоку Литвина та Блоку НУ-НС, якщо фракція не визначилася зі спільними кандидатами.

- інші партії, зареєстровані в установленому законом порядку, які мають намір висувати кандидатів на відповідних місцевих виборах (по 1 кандидатурі).

Таким чином, територіальна виборча комісія може налічувати від 9 до 18 осіб, причому 15 з них - це представники партій та фракцій, зареєстрованих в апараті ВР, ще троє - представники партій, які не мають мандатів у ВР, але братимуть участь у виборах.

"Як бачимо, внаслідок дії нового виборчого закону суттєві преференції отримали парламентські партії та фракції, в той час як політичні сили, які не представлені у ВР, попри наявність активних місцевих осередків, не змогли повноцінно укомплектувати виборчі комісії своїми членами у Львівській області", - підсумував Андрій Дутчак.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram