Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
100140

Гігантський килим, тисячолітня сокира, голка: що дарували українським президентам – відеорепортаж

Гігантський килим, тисячолітня сокира, голка: що дарували українським президентам – відеорепортаж

КИЇВ. 3 жовтня. УНН. Усі подарунки, які гаранти Конституції свого часу отримували від офіційних делегацій, послів, представників інших країн та окремих громадян, зберігаються у Фонді Президентів України, що у Національній бібліотеці ім. В.Вернадського. Кореспондент УНН відвідав експозицію, де йому розповіли про найцікавіші дарування президентам.

Директор Фонду Президентів України Людмила Галаган одразу зазначила, що фінансову цінність жодного подарунка визначити неможливо.

“Усі презенти є значущими лише з культурної точки зору, тому ми не беремося оцінювати їхню вартість”, - сказала Л.Галаган.

Кореспондентові УНН все ж вдалося скласти рейтинг найцікавіших подарунків, які отримували Л.Кравчук, Л.Кучма, В.Ющенко, В.Янукович та П.Порошенко.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Папа Франциск отримав у подарунок від президента США Б.Обами скульптуру голубки і ключ

Найперший подарунок в експозиції і водночас найбільший, який коли-небудь отримували президенти України – величезний килим площею 30 кв.м.

“Килим подарували Леонідові Кучмі під час саміту країн СНД у 2001 році. На ньому – зображення усіх президентів Співдружності”, - розповіла Л.Галаган.

Найдревніший подарунок, який офіційно підносили українським президентам, отримав знову ж таки 2-ий президент України.

“Це старовинна колхська сокира Х-VIII ст. до н.е. Це дійсно історичний артефакт, якому кілька тисяч років. Сокиру Л.Кучмі вручив глава міжнародної нафтової корпорації Гіоргі Чантурія у 2002 році”, - зазначила Л.Галаган.

Щодо піднесень, які отримував В.Янукович, у Фонді зберігаються переважно книги і листівки. Всі інші дарунки екс-президент зберігав у Межигір’ї.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Е.Джону подарували футболки з портретами Н.Савченко та О.Сенцова

Також директор Фонду зазначила, що особисті подарунки, які президенти отримували, як громадяни, а не очільники держави, зберігаються у них вдома.

Зазначимо, найсвіжіший презент Фонду датується вереснем 2014 року. На минулий день народження громадські активісти подарували П.Порошенку пазл у вигляді карти України і велику голку, якою гарант Конституції начебто має зшити країну докупи.

За словами Л.Галаган, подарунків з ювілею Президента, який він відзначав нещодавно, до Фонду ще не надходило.

Як повідомляв УНН, 26 вересня 2015 року Петро Порошенко відсвяткував своє 50-ліття.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram