Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
33165

Львівські студенти влаштували акцію до 25-річчя "Революції на граніті"

ЛЬВІВ-КИЇВ. 2 жовтня. УНН. Сьогодні на площі перед університетом Івана Франка реконструювали наметове містечко часів Революції на граніті. У рамках заходу для молоді заплановані цікаві події, серед яких фотовиставка, кінопокази, благодійний аукціон та бард вечір, повідомляє кореспондент УНН.

"25 років тому такі ж студенти вийшли у ще страшніші часи, коли була потужна радянська система, КДБ та переслідування. Ми живемо в значно демократичніших умовах і для втілення змін маємо набагато більше можливостей", – розповів голова студентського братства Львівщини, координатор заходу Борис Пошивак.

Захід "Революція на граніті – 25 років боротьби" на площі перед головним корпусом Львівського національного університету триватиме понад два тижні, з 2 до 17 жовтня

"В ті час революцію робити було набагато скрутніше. Тоді за синьо-жовтий стяг саджали в тюрму. Зараз жити вільніше. У сьогоднішнього студентства є завдання – розбудувати нинішню державу. Добре, що молодь згадує ті події, бо саме вони стали початком зародження України", - розповів журналісту УНН учасник Революції на граніті Ігор Коцюруба.

Довідка: Революція на граніті (або Студентська революція на граніті) — кампанія широкомасштабних акцій ненасильницької громадянської непокори, заздалегідь організована українською радянською молоддю, переважно студентами. Протести тривали з 2 по 17 жовтня 1990 року в Україні (тодішній УРСР). Стрижнем протестних подій було студентське голодування на площі Жовтневої революції у Києві(нинішньому Майдані Незалежності). Протести завершилися підписанням постанови Верховної Ради УРСР, яка гарантувала виконання вимог учасників протесту.

Джерело: УНН