Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
30240

У МВФ відзначили макроекономічну стабілізацію та спад інфляції в Україні (доповнено)

КИЇВ. 3 жовтня. УНН. Після глибокого спаду поступово відбувається макроекономічна стабілізація. Про це йдеться заяві МВФ з приводу обговорень з Україною, що проводились в ході другого перегляду виконання програми за угодою про Механізм розширеного фінансування, передає УНН з посиланням на прес-службу МВФ.

"Після глибокого спаду поступово відбувається макроекономічна стабілізація. Обмінний курс в цілому стабільний, обсяги вкладів в гривні ростуть, інфляція відступає. Валові міжнародні резерви, хоча і залишаються низькими, станом на кінець серпня збільшились до12,6 млрд. грн. і продовжуватимуть зростати. Цьому сприятиме нещодавно укладена із Ріксбанком Швеції угода "своп" на суму 500 млн. дол. США. Попри ці позитивні зрушення, з огляду на більше, ніж очікувалось, скорочення економіки в першій половині цього року, місія знизила прогнозні показники зростання на 2015 р. до -11 відсотків", - йдеться у повідомленні.

Очікується, що в 2016 році зростання сягне 2 відсотків, і цьому сприятиме відновлення довіри споживачів та інвесторів, поліпшення динаміки експорту і поступове послаблення умов кредитування.

"Керівництво країни визнає, що рішуче здійснення економічних реформ є обов’язковою умовою подальшої макроекономічної стабілізації і відновлення росту. Воно налаштоване на забезпечення податково бюджетної стабільності шляхом досягнення в 2016 році цільового показника дефіциту, затвердженого програмою, на рівні 3.7 відсотків ВВП. З цією метою буде докладено зусиль для компенсації разової втрати надходжень і фінансування видаткових зобов’язань, в тому числі тих, що стосуються допомоги домогосподарствам для покриття витрат, пов’язаних із підвищенням цін на енергоносії", - наголосили у місії МВФ.

Зазначається, що обговорення реформ, що забезпечать виконання пакету заходів в царині податково бюджетної політики на 2016 рік, триває.

"Влада рішуче рухається уперед у вирішенні питань оздоровлення банківської системи. Попри те, що були також вжиті заходи для покращення умов підприємницької діяльності, сприяння приватизації і посилення корпоративного управління, значні подальші зусилля в цих напрямках критично важливі для відновлення потужного і сталого економічного зростання. Влада також очікує на широку участь власників єврооблігацій у нещодавно розпочатому обміні боргових зобов'язань. Це забезпечить високу вірогідність прийнятного рівня державного боргу і повне фінансування програми. У більш широкому сенсі подальша фінансова підтримка зусиль України в напрямку реформ з боку офіційних і приватних кредиторів і надалі матиме життєво важливе значення для успішної реалізації програми", - сказано у заяві кредиторів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram