Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
131505

Перший в Україні пам'ятник І.Мазепі відправили із Києва до Полтави

Перший в Україні пам'ятник І.Мазепі відправили із Києва до Полтави

КИЇВ. 13 жовтня. УНН. На виробничому комбінаті “Художник”, що у Києві, відбулася урочиста відправка до Полтави пам’ятника гетьману України Івану Мазепі. Про це повідомляє кореспондент УНН.

Постамент виготовлений із бронзи, його вага – 2,5 тонни, висота – 3,2 м. Це перший повноцінний пам’ятник І.Мазепі в Україні.

“Було вирішено, що скульптуру встановлять у місті, де сталися історичні події, пов’язані із Мазепою – Полтаві. Презентація пам’ятника відбудеться завтра, 14 жовтня, у День захисника України. Його встановлять у центрі міста, на Соборному майдані”, - зазначив голова Полтавської ОДА Валерій Головко.

Пам’ятник І.Мазепі був виготовлений ще 2009 року за указом тодішнього президента В.Януковича. Однак так і не був встановлений через розбіжності у поглядах на постать гетьмана. Обійшовся монумент в 1 млн 700 тис грн.

“У коштах, за які було зведено пам’ятник, немає жодної копійки із державного бюджету. Це внески меценатів, організацій та багатьох небайдужих людей. Було, що пенсіонерка пожертвувала на пам’ятник 5 грн, а школярі – 87 грн. Уся Україна долучилася, щоб монумент Мазепі нарешті з’явився. А протиріччя, які були навколо цієї постаті ми залишимо і просто перегорнемо цю сторінку”, - сказав ініціатор проекту створення пам'ятника І.Мазепі Микола Кульчицький.

Зазначимо, автор пам'ятника – скульптор Микола Білик, який є також одним із авторів скульптури княгині Ользі на Михайлівській площі у Києві.

Довідка УНН. Іван Мазепа-Калединський— український військовий, політичний і державний діяч. Гетьман Війська Запорозького, голова козацької держави на Лівобережній (1687-1704) і всій Наддніпрянській Україні (1704-1709). Князь Священної Римської імперії (1707-1709). Представник шляхетного роду Мазеп-Колединських гербу Курч з Київщини. У молодості служив при дворі короля Яна II Казимира. Після обрання гетьманом намагався відновити авторитет інституту гетьманства в Україні. Зробив великий внесок у економічно-культурний розвиток Лівобережжя. Перебуваючи під патронатом московського царя Петра I, проводив курс на відновлення козацької держави Війська Запорозького з кордонами часів Хмельниччини. Тривалий час формально підтримувавМосковське царство у Північній війні зі Швецією, проте 1708 року перейшов на бік шведів. Після поразки під Полтавою врятувався в Молдові. Помер у місті Бендери.

 

Фото Олександра Литвиненка

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram