Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Вівторок, 16 жовтня 2018 10:53
Загрузка...
Новини: Політика
20310

ЄС переглянула політику сусідства щодо східних і південних сусідів

КИЇВ. 18 листопада. УНН. Європейська комісія та Високий представник ЄС із закордонних справ і безпекової політики Федеріка Могеріні сьогодні оприлюднили основні напрями перегляду Європейської політики сусідства, представивши у такий спосіб оновлений підхід Євросоюзу до своїх східних і південних сусідів, в якому, зокрема, пропонується посилити Східне партнерство, передає УНН з посиланням на прес-службу Представництва ЄС в Україні.

"Згідно із новим підходом, стабілізація буде головним політичним пріоритетом Європейської політики сусідства. Диференціація та більше спільне залучення ЄС та країн-сусідів також стануть ключовими елементами оновленої політики. Це передбачатиме визнання того, що не усі партнери прагнуть дотримуватися правил і стандартів ЄС, а також відображатиме бажання кожної країни-сусіда щодо характеру та інтенсивності партнерства з Євросоюзом. Євросоюз і надалі підтримуватиме та сприятиме розвитку універсальних цінностей за допомогою Європейської політики сусідства, шукаючи ефективніші шляхи підтримки демократії, захисту прав людини, засадничих свобод та верховенства права", - йдеться у повідомленні.

Також вказано, що оновлена європейська політика сусідства мобілізує зусилля заради підтримки всеохопного економічного та соціального розвитку; особливо це стосується збільшення можливостей працевлаштування для молоді, що буде серед ключових заходів з економічної стабілізації.

"Також робитиметься новий акцент на активізації роботи з країнами-партнерами у безпековому секторі – переважно щодо політик із запобігання конфліктам, боротьби проти тероризму та протистояння радикалізації. Іншими пріоритетами також будуть, з одного боку, безпека і мобільність на законних підставах, а з другого – боротьба проти нерегулярної міграції, торгівлі людьми та контрабанди. Окрім того, велика увага приділятиметься роботі з партнерами над питаннями енергетичної безпеки та боротьби проти змін клімату", - зазначили у Представництві ЄС.

Окрім того зазначається, що ЄС пропонує змістити акцент своїх відносин з сусідами, аби скерувати увагу на політичні пріоритети, що обома сторонами вважаються основою партнерства. "Цей варіант розвитку відносин буде обговорений з партнерами ЄС, і ключем тут буде підвищення відчуття залучення країн-партнерів до цього процесу", - додали у Предтавництві.

Повідомляється, що мета також полягає в більш інтенсивному залученні держав-членів ЄС до визначення та реалізації політики в країнах-сусідах Європейського Союзу.

"Нова європейська політика сусідства запровадить деякі нові робочі методи. Наприклад, традиційний щорічний пакет доповідей про поступ країн політики сусідства буде скасовано. Такі доповіді відтепер будуть прив'язані більше до характеру відносин із кожною країною та до робочого календаря цих відносин. Нова європейська політика сусідства прагнутиме використовувати наявні фінансові ресурси більш гнучко, аби ЄС міг оперативніше реагувати на нові виклики в країнах-сусідах", - йдеться у повіомленні.

Передбачається також потужніша співпраця з громадянським суспільством, соціальними партнерами та молоддю.

"Якщо говорити про регіональний рівень – то ще більше посилиться Східне партнерство, відповідно до зобов'язань, які були взяті на його Ризькому саміті у 2015 році. З іншого боку, Союз для Середземномор'я може грати посилену роль в підтримці співпраці між південними партнерами. Нова Європейська політика сусідства також прагнутиме залучати інших регіональних гравців, які не входять у коло країн-сусідів ЄС; це залучення відбуватиметься там, де це потрібно, аби відповідати на регіональні виклики", - сказано у повідомленні.

Протягом наступних місяців, як зазначається, пропозиції, які викладено у спільному повідомленні, будуть обговорені з державами-членами ЄС та країнами-партнерами, аби спільно визначити нові пріоритети та форму майбутніх відносин.

"У той час, як ми зіштовхуємося з чисельними проблемами у межах наших кордонів та поза ними, міцне партнерство з нашими сусідами є вкрай важливим для Європейського Союзу. Терористичні атаки у Парижі, що відбулися у п’ятницю, а також нещодавні напади у Лівані, Єгипті, Туреччині та Іраку вкотре свідчать, що нам протистоять глобальні загрози, проти яких має боротися згуртована міжнародна спільнота. Разом ми повинні будувати безпечне середовище, намагатися розв’язати більшість криз нашого спільного регіону, підтримувати розвиток і економічне зростання найбідніших районів та спробувати владнати першопричини міграції. Саме такою і є мета чинного перегляду Європейської політики суспільства, що сприятиме розвитку наших спільних цінностей та інтересів, а також залучатиме партнерів до більшої співпраці з безпекових питань. Заходи, що їх було оприлюднено сьогодні, мають на меті віднайти шляхи, аби разом зміцнити стійкість наших суспільств і суспільств наших партнерів, а також нашу здатність до згуртованої ефективної роботи над спільними цілями", - зазначила Ф.Могеріні.

Водночас, за словами єврокомісара з європейської політики сусідства і перемовин про розширення Йоганнеса Хана, найактуальнішою проблемою для ЄС є "стабілізація нашого регіону сусідства".

"Конфлікти, тероризм і радикалізація загрожують нам усім. Однак бідність, корупція та слабке управління є також джерелами небезпеки. Саме тому ми переорієнтуємо – там, де це потрібно, – відносини з нашими партнерами на справді спільні інтереси. Ключовим у цьому аспекті буде економічний розвиток з особливою увагою до працевлаштування та навчання молоді", - переконаний він.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...