Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Понеділок, 22 жовтня 2018 06:12
Загрузка...
Новини: Політика
79950

Гральний бізнес сприяє зростанню кількості населення з інфантильними цінностями - ініціатори заборони грального бізнесу

КИЇВ. 15 грудня. УНН. Законопроект 2009 року щодо заборони грального бізнесу в України, який опублікований на сайті Верховної Ради, мав перелік підстав, з яких заборону на цей вид підприємницької діяльності слід було ввести, повідомляє УНН.

Так, у пояснювальній записці, автори законопроекту № 4265 Григорій Смітюх та Валерій Писаренко зазначали, що гральний бізнес є явищем антисуспільним та аморальним.

"Необхідність прийняття даного закону викликана стрімким зростанням за останні роки кількості суб’єктів та об’єктів грального бізнесу Україні, ускладненням криміногенної ситуації на вказаних об’єктах, зокрема зростанням кількості злочинів, пов‘язаних із залежністю від азартних ігор та фінансових правопорушень у цій сфері. Особливе занепокоєння та тривогу суспільства викликає різке зростання кількості гральних автоматів, розміщених не у відведених для цього місцях та залів гральних автоматів, які, незважаючи на законодавчу заборону, відвідуються неповнолітніми . Доступність азартних ігор для дітей залишається надзвичайно великою. За статистикою, не менше 75 % клієнтів гральних автоматів, – це студенти і школярі. Фахівці вважають, що в містах з населенням близько 500 тис. чоловік – 25 тис. (5 %) залежних від азартних ігор. Кожний четвертий з тих, хто програв, думає про самогубство і часом вчиняє такі спроби", - йдеться у пояснювальній записці.

У багатьох гравців, за даними ініціаторів заборони грального бізнесу в Україні, переважає ірраціональний тип мислення: психічно звужена свідомість із домінантними оптимізмом стосовно виграшу, надією на збагачення, низька самодисципліна, проблемна поведінка.

"Ігроманія або, як її кваліфікують психологи, гемблінг, найчастіше вражає хворих на різні психічні розлади – симптоми нав’язливого стану та епілепсію. Гравці із стажем 5 та більше років відчувають психологічний дискомфорт, роздратування, занепокоєння, що можуть супроводжуватися головним болем, поганим настроєм, стресами, агресивною поведінкою. Розвиток грального бізнесу супроводжується зростанням кількості населення з інфантильними цінностями: надія на удачу звільняє людину від відповідальності за свої дії, від необхідності приймати соціально зрілі та відповідальні рішення. Гральна залежність змушує суспільство в провідних країнах світу нести чималі розходи на створення медико-соціальних бригад „швидкої допомоги” у складі психіатра, психолога та соціального працівника", - зазначили Г.Смітюх та В.Писаренко.

Завданням вказаного законопроекту на той час було захист прав і свободи громадян, усунення суспільної шкоди, пов’язаної з гральним бізнесом, зменшення кількості злочинів, скоєння яких мотивовано здобуттям коштів на азартні ігри, що позитивно повинно було вплинути на соціально-економічне становище в Україні.

Нагадаємо, Законопроект про заборону грального бізнесу в Україні в 2009 році підтримали 390 народних депутатів. Проти виступили лише 3 депутати від фракції блоку "Наша Україна – Народна Самооборона".

Також нагадаємо, Кабінет Міністрів зареєстрував у Верховній Раді розроблений Міністерством фінансів законопроект щодо легалізації азартних ігор. Проти такої легалізації вже виступили представники Української Православної церкви, Греко-Католицької церкви, Римо-Католицької церкви.

Крім того, за словами декана Української євангельської семінарії богослов’я Дениса Кондюка, найбільшу стурбованість викликає вплив азартних ігор на підлітків

Як раніше повідомляв УНН, Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов, коментуючи пропозицію Міністерства фінансів легалізувати ігровий бізнес в Україні, зазначив, що за рахунок легалізації грального бізнесу, Мінфін намагається закрити власні фінансові прорахунки. Експерт також додав, що масові азартні ігри у злиденній країні можна прирівняти до стимулювання розвитку наркоманії.

Проти легалізації азартних ігор виступив також народний депутат 7 скликання Верховної Ради України Андрій Павловський. На його переконання, легалізація азартних ігор не забезпечить надходжень до Держбюджету. Разом з тим, цей законопроект відновить напівкримінальний бізнес і легалізує сумнівні фінансові потоки

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...