Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
45390

У ВР немає 300 голосів за визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду - віце-спікер

КИЇВ. 15 грудня. УНН. На сьогодні у парламенті немає 300 голосів за внесення змін до Конституції стосовно визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду в рамках Римського статуту. Про це у вівторок у Києві заявила віце-спікер Оксана Сироїд, передає кореспондент УНН.

За словами віце-спікера, зміни до Конституції у частині судової реформи передбачають відтермінування визнання юрисдикції МКС на 3 роки.

О.Сироїд наголосила, що виступає за якнайскорішу ратифікацію Римського статуту та визнання юрисдикції МКС, але наголошує, що зміни до Конституції — це не тільки юридичний документ, але це “і політичний процес, який потребуватиме компромісу”.

"Я за ратифікацію вже тепер Римського статуту, але немає 300 голосів, щоб це зробити", - наголосила депутат.

Віце-спікер додала, що в разі відтермінування визнання юрисдикції МКС, цей час можна буде використати для того щоб “ввести в наш Кримінальний кодекс поняття воєнних злочинів і злочинів проти людяності. Бо сьогодні цього немає”.

Разом з тим О.Сироїд додала, що робитиме все для того, щоб Римський статут якнайскоріше був ратифікований.

Нагадаємо, у вересні міністр закордонних справ України Павло Клімкін повідомив, що на доручення Президента України Петра Порошенка вручив заяву про визнання юрисдикції Міжнародного кримінального суду.

Довідка: Міжнародний кримінальний суд (МКС) — перший правовий інститут, що діє постійно, в компетенцію якого входить переслідування осіб, відповідальних за геноцид, воєнні злочини і злочини проти людяності. Заснований на основі Римського статуту, прийнятого в 1998 році. Існує з липня 2002 року.

На відміну від інших міжнародних і змішаних кримінальних судів, МКС є установою, що діє постійно. У його компетенцію входять злочини, здійснені після набуття чинності Римського статуту. Розташований у місті Гаазі, проте за бажанням Суду засідання можуть проходити у будь-якому місці. Міжнародний кримінальний суд не слід плутати з Міжнародним судом ООН, який також засідає в Гаазі, але має іншу компетенцію. МКС не входить в офіційні структури Організації Об'єднаних Націй, хоча може порушувати справи за поданням Ради Безпеки ООН.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram