Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Четвер, 15 листопада 2018 04:23
Загрузка...
Новини: Політика
56085

Комітет ВР визнав урядовий законопроект щодо легалізації грального бізнесу корупційним

КИЇВ. 23 грудня. УНН. Комітет з питань запобігання і протидії корупції визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, урядовий законопроект про детінізацію ринку азартних ігор, повідомляє УНН.

Члени Комітету звернули увагу на те, що у пояснювальній записці до законопроекту (No3632) зазначено, що його прийняття "дозволить захистити права і свободи громадян, мінімізувати суспільну шкоду, пов'язану з організацією та проведенням нелегальних азартних ігор та пов'язаним з цим ухилянням від сплати податків, мінімізувати ризики для суспільства і вразливих груп населення від участі в азартних іграх, залучити інвестиції в економіку України, створити додаткові робочі місця та отримати суттєве джерело додаткових надходжень до Державного бюджету України".

Водночас, у Комітеті зауважили, що Стаття 1 проекту не містить чіткого формулювання понять "лотерея", "участь в лотереї". Відсутність вказаного чіткого визначення може призвести до неоднакового тлумачення усіх термінів Закону і подальшого вчинення корупційних правопорушень певними особами. Поняття "лотереї" може, також охоплювати онлайн-ігри.

Крім того, корупційні ризики містять:

"норма пункту 15 частини 1 статті 7 "Повноваження Уповноваженого органу", яким цей орган наділяється повноваженням: "може встановлювати вимоги до розміру відсотка виграшу...";

норма частини 2 статті 14 містить повноваження Уповноваженого органу визначати оціночні критерії наявності у особи ігрової залежності. Ця адміністративна процедура корупціогенна, оскільки не властива повноваженням органів державної влади і призведе в подальшому до зловживань, виникненню конфлікту інтересів при виконанні організатором азартних ігор обов'язків, передбачених пунктом 7 частини 1 статтею 13 "вживати заходи для боротьби з ігровою залежністю";

норма частини 5 статті 30, яка наділяє Уповноважений орган фактично необмеженими функціями втручання у діяльність суб'єктів при визначені переліку лотерей, їх розповсюджені - "Уповноважений орган на власний розсуд може відмовити у погоджені окремого виду лотереї...";

Крім того, норми статі 42 "Спеціальні обмеження щодо участі в парі" суперечать нормам статі 16 "Вимоги до гравця" і містять корупційні ризики при здійсненні перевірок у сфері азартних ігор, оскільки статтею 16 забороняється бути гравцями - недієздатним та обмежено дієздатним особам та особам, які не досягли 18 років, а частиною 3 статті 42 це дозволяється", - повідомили у Комітеті.

У законопроекті також не має чіткості здійснення адміністративної процедури щодо порядку проведення планових та позапланових перевірок у сфері державних лотерей.

Також, корупціогенні ризики містять норми частини 3 статті 24 "Оператор лотерей", якими визначаються вимоги до юридичних осіб:

провадження протягом не менш як п'яти років до подання заяви діяльності з випуску та/або проведення лотерей;

наявність міжнародного досвіду з випуску та/або проведення лотерей не менше ніж в трьох іноземних державах;

загальний оборот за 5 (п'ять) фінансових років, що передують проведенню конкурсу, становить не менше 3 000 000 000 (трьох мільярдів) євро".

Корупціогенні ризики містить норма частини 7 статті 24 "Оператор лотерей", якою оператору надається право передавати іншій особі право користуватися його ліцензією. Це може бути одним із способів переходу в "тінь". Крім того, ця норма суперечить нормам Розділу ІІІ законопроекту "Ліцензування у сфері діяльності з організації та проведення азартних ігор" оператор, порушуючи норми цього Розділу, з "дозволу" фіскальних і контролюючих органів, може уникнути анулювання ліцензії за вимогами норми, передбаченої пунктами 4, 5 статті 55 "Анулювання ліцензії", згідно з якою підставою для анулювання ліцензії є: "факт передачі ліцензії або її копії іншій юридичній чи фізичній особі...".

Законопроект не містить усього спектру детального державного контролю при регулюванні діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор, що дає можливість в подальшому маніпулювати його нормами на користь посадових осіб їх особистих інтересів і суб'єктів грального бізнесу.

Враховуючи викладене та з метою усунення корупціогенного фактору Комітет пропонує зазначений законопроект відхилити.

Як раніше повідомляв УНН з посиланням на власні джерела, американська компанія "IGT Corporation" чи не єдина, котра відповідає вимогам Мінфінівського законопроекту щодо легалізації азартних ігор в Україні, планує монополізувати сферу грального бізнесу в Україні. Крім того, як зазначається у листі посольства України в США, делегація компанії "IGT Corporation", в рамках візиту до України, мала провести зустрічі з “заступником Міністра фінансів України О.Макеєвою та керівництвом низки українських фінансових установ”. Перший секретар посольства України в США Володимир Шальківський у своєму листі також пропонував народним депутатам з Комітету ВР з питань фінансової та банківської діяльності зустрітися з делегацією компанії "IGT Corporation". 

При цьому, у Міністерстві фінансів України не змогли ані підтвердити, ані спростувати інформацію про те, що делегація американської компнаії "IGT Corporation" мала зустріч з заступником Міністра фінансів Оленою Макєвою.

Нагадаємо, у Посольстві України в Сполучених Штатах Америки заявили, що їм відомо про наміри керівництва компанії “IGT Corporation” встановити "робочі контакти" з Міністерством фінансів України.

Також нагадаємо, народний депутат Р.Семенуха заначив, що інформація про зустрічі американської компанії "IGT Corporation" з представниками української влади існує на рівні кулуарних розмов. Крім того він заявив, що фракція “Самопоміч” має намір звернутися до уряду із закликом назвати компанії, під які виписано законопроект щодо легалізації азартних ігор, оскільки він є лобістським.

Як раніше повідомляв УНН, Є.Соболєв зазначив, що законопроект щодо легалізації азартних ігор не відповідає вимогам антикорупційного законодавства.

Народний депутат від “Батьківщини” О.Кужель закликала Національне антикорупційне бюро звернути увагу на сам законопроект щодо легалізації азартних ігор та його авторів.

Як раніше повідомляв УНН, проти легалізації азартних ігор вже виступили представники Української православної церкви, Греко-католицької церкви, Римо-католицької церкви.

Крім того проти легалізації азартних ігор в України виступив колишній народний обранець, екс-секретар комітету ВР з питань соціальної політики А.Павловський.

Народний депутат від партії “Опозиційний блок” Н.Королевська, яка наголосила на катастрофічних наслідках діяльності грального бізнесу в Україні.

Народний депутат від “Радикальної партії О.Ляшка” А.Лозовий, зазначивши, що легалізація азартних ігор до добра не доведе.

Народний депутат від партії “Відродження” А.Яценко порівняв легалізацію азартних ігор з легалізацією проституції та наркотиків.

Лідер партії “Самопоміч” А.Садовий, зазначивши, що питання легалізації азартних ігор потребує широкого обговорення в суспільстві, оскільки необережне поводження з законопроектом може призвести до трагедії.

Як повідомляв УНН, лідер партії “Батьківщина” Ю.Тимошенко заявила, що фракція не буде голосувати за легалізацію азартних ігор в Україні.

Крім того, один із ініціаторів заборони грального бізнесу в 2009 році, народний депутат 5-7 скликань ВР Г.Смітюх наголосив, що, ті народні депутати, хто голосуватиме за легалізацію грального бізнесу в Україні – нелюди.

Лідер радикальної партії О.Ляшко заявив, що азартні ігри – це зло. Крім того, він зізнався, що мав проблеми із залежністю від азартних ігор, тому наразі виступає категорично проти легалізації грального бізнесу в Україні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
загрузка...