Екобензином можна заправлятися без ризику для авто — Інститут споживчих експертиз
КИЇВ. 27 січня. УНН. Для українського споживача пального одним з головних аргументів під час вибору того чи іншого виду палива є ціна. Тому роль “бюджетного” сегменту зростає, а саме альтернативного або біологічного пального. Про це УНН повідомили в Інституті громадських експертиз.
“Поки вибір такого бензину не особливо великий — спиртове паливо експерти знайшли в чотирьох мережах АЗК — „WOG“, „БРСМ-Нафта“, „КЛО“ та „Авіас“. В цілому, результати експертів здивували, оскільки тільки в одного зразка показники виявилися, скажімо так, не зовсім хорошими”, — повідомили в Інституті.
Так, за результатами проведених лабораторних досліджень, експерти визначили, що пальне, представлене на АЗК “WOG”, “БРСМ-Нафта” і “КЛО” є альтернативними, і якісні характеристики такого бензину відповідають вимогам Закону про альтернативні палива.
“У „WOG“, „БРСМ-Нафта“ і „КЛО“ етанол був визначений у районі 36%, що відносить ці палива до альтернативних.
А ось бензин від „Авіас“ показав результат в 26% вмісту спирту. Необхідно відзначити, що паливо з таким змістом не відповідає вимогам Технічного регламенту — з 1 січня 2016 року допускається вміст біоетанолу до 7% (Е7), з 1 січня 2018 року до 10% (Е10).
Згідно Закону (про альтернативні палива - ред.), альтернативні палива повинні містити біоетанолу не менше 30%, решта альтернативними не є”, — зазначили експерти Інституту споживчих експертиз.
Відповідно, за даними експертів, спирту в такому паливі (альтернативному — ред.) виявилося не так вже й багато, а значить, ним можна спокійно заправлятися взимку.
Далі, в Інституту споживчих експертиз перевірили октанове число, що характеризує стійкість пального до детонації — передчасного згорання бензину в камері.
“І знову експертів чекали приємні новини. Всі зразки пального продемонстрували значний запас стійкості. Октанове число варіювалося, від 96,6 одиниць у „WOG“ до 97,2 у „БРСМ-нафта“. А ось у „Авіас“ октан досяг значення 98,8 одиниць. Це нестандартне значення, яке може навіть завдати шкоди автомобілю” — повідомили експерти.
Дослідження Інститут споживчих експертиз також показало практичну відсутність шкідливих речовин (0,3% бензолу і 10% ароматики) у “заводському” паливі 95 есо + від мережі АЗК “WOG”.
“Такі показники дійсно підтверджують європейське походження цього бензину. Трохи відстав від лідера зразок КЛО (0,61% бензолу і 12,3% ароматики). У пробі А 95 Е Преміум + від БРСМ-нафта бензолу і ароматики виявлено більше (1% і 15% відповідно). У зразку спиртового бензину „Авіас“ ситуація виявилася сумною”, — зазначили експерти.
Разом з тим, і Інститут споживчих експертиз наголосили, що за своїми антикорозійним властивостям спиртовий бензин практично не відрізняється від звичайного бензину і є нешкідливим для гумотехнічних деталей двигуна.
Більше того, експерти дійшли висновку, що “спиртовим” бензином можна заправлятися без ризику для автомобіля.
“А той факт, що подібне пальне з’явилося у флагмана вітчизняного ринку, говорить про те, що потенціал (альтернативного бензину — ред.) величезний, а конкуренція в даному сегменті буде тільки посилюватися”, — резюмували експерти.
Нагадаємо, як повідомив УНН, ціни на пальне А-95, станом 27 січня, варіюють від 18 до 20.99 грн за літр.
Також нагадаємо, що деякі експерти нафтового ринку прогнозують здорожчання бензину, у разі подальшої девальвації гривні.
Відповідно, з метою заощадження коштів, українським водіям у якості альтернативи радять використання біологічного пального.
Зокрема, за словами, керівника програм DiXi Group Романа Ніцовича, екопаливо покращує змащування двигуна автомобіля.