Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
29070

За три роки в колоніях України померло майже півсотні жінок

КИЇВ. 16 лютого. УНН. За три роки станом на початок січня у колоніях України померла 41 жінка, яка відбувала покарання. Про це у відповідь на інформаційний запит УНН повідомили у прес-службі Державної пенітенціарної служби України.

У ДПтСУ повідомили, що "статистична звітність щодо окремих показників діяльності виправних колоній для осіб жіночої статі, засуджених до позбавлення волі" за три роки свідчать, що станом на 1 січня 2014 року в Україні померла 21 жінка, станом на 1 січня 2015 року в Україні померло 12 засуджених жінок.

У пенітенціарній службі додали, що станом на перше січня 2016 року зареєстровано смерть восьми жінок у виправних колоніях.

У прес-службі ДПтСУ зазначили також, що на початку 2016 року в жіночих колоніях України відбували покарання 2 тис. 807 засуджених жінок.

Як повідомляв УНН, 22 жовтня 2015 року на сайті Кабінету міністрів було опубліковано розпорядження, в якому Мін’юст уповноважено розробити пропозиції до перенесення за межі Києва, Львова, Одеси і Хмельницького установ державної пенітенціарної служби і пристосування виправних закладів до європейських норм. Це розпорядження Кабмін прийняв 7 жовтня.

На виконання розпорядження Міністерство юстиції, Державна пенітенціарна служба, Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру разом з обласними державними адміністраціями повинні опрацювати питання щодо пошуку земельних ділянок для будівництва сучасних слідчих ізоляторів і установ виконання покарань.

Додамо, що у січні 2015-го року Омбудсмен В.Лутковська спільно з Українською Гельсінською спілкою з прав людини звернулися до прем’єр-міністра України А.Яценюка та міністра юстиції П.Петренка з приводу реформування пенітенціарних установ. Уряду було запропоновано провести комплексну інвентаризацію умов тримання засуджених та взятих під варту осіб. За результатами інвентаризації також запропоновано скласти перелік установ, умови тримання в яких є найгіршими і розробити план будівництва нових закладів.

Як повідомляв УНН, у лютому Прем’єр-міністр України А.Яценюк заявив, що у рамках реформування пенітенціарної служби у першу чергу потрібно провести реформу слідчих ізоляторів.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram