Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
27150

Українські вчені готові власноруч перевірити потенціал альтернативних цигарок щодо зменшення ризику захворювань

КИЇВ. 29 лютого. УНН. Інститут кардіології ім. М. Д. Стражеска НАМН України готовий очолити дослідження стосовно скорочення кількості захворювань, викликаних тютнопалінням шляхом застосування продуктів зниженого ризику. Про це в інтерв’ю виданню “Ваше здоров’я” повідомила доктор медичних наук Олена Кваша, пише УНН

“Наш відділ хотів би в експерименті порівняти стан серцево-судинної системи тих пацієнтів, що перейшли на продукт зниженого ризику, із тими, котрі використовують звичайні цигарки. Тобто нам потрібно об’єктивно з’ясувати, що ж змінюється, коли пацієнт звичайну цигарку міняє на електронну систему доставки нікотину. І найближчим часом ми плануємо таке масштабне дослідження. Устаткування в нас є. Конче потрібні реактиви та, звичайно, фінансування”, – говорить науковець.

Як говорить медик, результати попередніх досліджень, у яких вивчали ефективність електронних цигарок, — дуже суперечливі, по причині їх вірогідної ангажованності. “Масштабних і достовірних досліджень систем доставки нікотину до організму, що ефективно допомагають позбутися цієї згубної звички, я не знайшла. На сьогодні жоден із дослідників цієї проблеми мене не переконав!” – заявила дслідниця.

Єдиним шляхом до встановлення істини що до цього питання Олена Кваша вбачає власне дослідження.

“Якби нам створили відповідні умови, ми б провели таке дослідження на високому рівні. У рамках такого експерименту ми можемо робити висновки тільки про функціонування серцево-судинної системи, тому подібні дослідження мають проводити пульмонологи та інші спеціалісти”- підсумувала Олена Кваша.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram