Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
60720

У прокуратурі чотири особи, які мають судові рішення залишилися на люстраційних посадах -Т. Козаченко

У прокуратурі чотири особи, які мають судові рішення залишилися на люстраційних посадах -Т. Козаченко

Тетяна Козаченко

КИЇВ. 10 березня. УНН. Станом на даний момент в органах прокуратури на люстраційних посадах залишились чотири особи, які мають відповідні ухвали суду. Про це під час засідання комітету Верзвоної Ради з питань протидії корупції сказала директор департаменту люстрації міністерства юстиції Тетяна Козаченко, передає клреспондент УНН.

"Ми перевірили всі особові справи людей, які знаходяться на люстраційних посадах...Зараз на люстраційних посадах не знаходяться жодної особи, які тут є крім,крім чотирьох, які мають відповідне рішення суду. Тобто фактично ті люди, які були керівниками областей, їх заступниками, кервниками самостійних підрозділів та їх заступниками, генеральними прокурорами та їх заступниками зараз не знаходяться на посадах",- зазначила Т.Козеченко.

За її словами, Були виявлено 387 люстраційних посад. " Це 1,5%. Крім цього було виявлено, що. Під люстрацію за критеріями визначеними законом на всю прокуратуру 20 тис осіб підпадає 401 особа. З них 311 осіб підпадають під так звану автоматичну люстарцію та повинні були звільнені протягом 10 днів з моменту вступу закону, 90 осіб повинні були бути звільнені протягом двох років",- відзначила Т.Козаченко.

Також вона додала, що серед чотирьох осіб, які і надалі працюють в органах прокуратури , знаходиться головний бухгалтер, керівник генеральної інспекції внутрішніх розслідувань та безпеки Мельниченко Максим Ігорович та інші.

"Закон перелбачає також, випадки, якщо співробітники правоохоронних органів вчиняли репресивні заходи проти активістів, що підтверджується відповідними документами, то відповідно до закону в рамках проведення перевірки ... до них застосовується люстрація. На сьогодні на всю прокуратуру України таких осіб виявлено аж 12",- зауважила Т.Козаченко.

Вона також повідомила, що завершено люстраційну перевірку столичної прокуратури. "Станом на сьогодні ми завершили перевірку щодо посадових осіб апарату прокуратури Києва. Хочу зазначити в лавах прокуратури перебуває шість осіб, які безпосередньо очолювали під час акцій масового протесту були керівниками або заступниками міста Києва",- сказала Т.Кзаченко.

Вона також відзначила, що як тільки почалась перевірка ці особи були переведені на посади звичайних прокурорів в області.

В той же час Т.Козаченко відзначила, що загалом люстрація в прокуратурі спрацювала.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram