Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
258540

Більшість мешканців Коростеня виступили проти перейменування вулиць та зносу пам’ятників

ЖИТОМИР-КИЇВ. 8 квітня. УНН. На Житомирщині 93 відсотки мешканців районного центру Коростень проти перейменування вулиць та зносу пам’ятників у власному місті. Про це у ексклюзивному коментарі кореспонденту УНН розповів Коростенський міський голова Володимир Москаленко.

Як передає кореспондент УНН, декомунізація Коростеня поки що не торкнулася, закон виконувати не квапляться ні місцеві мешканці, ні влада. Тому у місті залишаються вулиці радянських діячів – Щорса, Кірова, Дзержинського, Червоних партизанів, тощо. Також на центральній площі міста ніхто не зачіпає пам’ятник Комсомолу із зображеннями Володимира Леніна. А гостей міста зустрічає пам’ятник зачинателям страйку залізничників за владу рад.

“Я вважаю, що перейменовувати вулиці і пам'ятники зносити не варто, це наша історія, яка б вона не була, як зараз говорять, погана або хороша. Але це наше життя, і ми через неї (історію - ред.) пройшли. Потрібно, щоб наші діти знали, онуки наші знали. Як вулиці називаються, так нехай і залишаються, я ось більше десяти років живу, і мене цілком влаштовує вулиця Кірова”, - розповів житель міста Олександр.

За словами міського голови, такі рішення потрібно приймати спільно із громадою, окрім того, зараз в Україні є проблеми важливіші, аніж перейменування вулиць та демонтаж пам’ятників і меморіальних дощок.

“Ми зробили анкету і попросили пройти по будинках людей, чи хочуть вони це приймати, чи ні, на часі це зараз чи не на часі? Картина мене вразила – 93 відсотки людей категорично проти всякого перейменування. Як я можу приймати рішення, коли 93 відсотки громадян мого міста проти? Для нас важливо, щоб людина сьогодні мала робоче місце, мала заробітну плату, йшло відрахування у бюджет. Не так, як ми зараз і керівники нашої держави з рукою протягнутою їдуть по всьому світу, просять кредити, які будуть віддавати нашу внуки і правнуки, і вважають, що це таке велике досягнення, така велика перемога. А може навпаки треба, як ми робимо – заводи запустити, робочі місця створити, продукцію випускати – продавати заробляти. Хай потім до нас приїжджають американці, європейці в нас беруть кредити”, - розповів В.Москаленко.

Зауважимо, що у Коростені під дію закону про декомунізацію підпадає близько 60 вулиць та десяти пам'ятників.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram