Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 16 лютого 2019 21:17
31170

Більше половини хворих, які лікуються перитонеальним діалізом, помирають протягом 3 років - статистика

Більше половини хворих, які лікуються перитонеальним діалізом, помирають протягом 3 років - статистика

КИЇВ. 12 квітня. УНН. Найбільша смертність серед пацієнтів, яким призначено перитонеальний діаліз для лікування хвороб нирок, спостерігається впродовж перших 3 років лікування. Про це свідчать дані державної установи Інститут нефрології національної академії медичних наук України за 2014 рік, повідомляє УНН.

За інформацією Інституту нефрології, смертність серед пацієнтів, що лікуються перитонеальним діалізом впродовж року лікування становила 18,45%, впродовж 3 років лікування – 54,37%, впродовж 4-5 років лікування – 11,65%, впродовж 6-10 років лікування -12,62% і впродовж 11-15 років – 0,97%.

При цьому, найбільше хворих на хворобу нирок померли впродовж 3 років лікування методом перитонеального діалізу у Чернігівській (100% пацієнтів), Івано-Франківській (100% пацієнтів), Вінницькій (83%), Полтавській (77,8%) та Львівський областях (73,4%).

Довідка УНН: Перитонеальний діаліз - метод видалення з організму хворого токсичних продуктів обміну речовин з допомогою діалізуючого розчину.

Показанням до перитонеальному діалізу є гостра і хронічна ниркова недостатність. Метод заснований на використанні напівпроникних властивостей очеревини і полягає в промиванні черевної порожнини хворого розчином спеціального складу.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, на ринку перитонеального діалізу України склалася катастрофічна ситуація через його повну монополізацію

Також нагадаємо, за словами генерального директора ТОВ “Медікалгруп Україна” І.Савости, монополія гемодіалізного ринку вигідна чиновникам.

Так, І.Савоста вважає, що зруйнувати монополію на ринку гемодіалізу можливо за умов запровадження в Україні “медичної послуги”.

“Я особисто бачу два варіанти: це електронні торги та запровадження в Україні так званої "медичної послуги“. Сьогодні при АМКУ створена робоча група, яка має напрацювати всі ці механізми. Ми беремо у ній участь. Будемо піднімати питання щодо блокування тендерів через скарги до АМКУ.

Об’єктивно, станом на зараз, для багатьох учасників торгів це єдиний спосіб змусити замовника виконувати тендерне законодавство і не виписувати умови торгів під одного учасника. Але кожен раз, коли АМКУ розглядає скаргу на гемодіалізний тендер, це призводить до затримки поставок медичних засобів у регіони. Відповідно, завжди є ризик, що наявних запасів не вистачить і пацієнт не отримає гемодіаліз вчасно.

Тобто, виходить так, що монополія гемодіалізного ринку вигідна чиновникам, які лобіюють конкретну фірму, проте шкодить пацієнту, власне, руками тих, хто намагається з цією монополією боротися.

У випадку, якщо лікарні чи профільні департаменти закуповуватимуть "медичну послугу“, то питання з дискримінаційними вимогами може бути зняте. А ось електронні торги допоможуть реально прозоро вигравати тим, хто запропонує кращу ціну”, — зазначила вона.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...