Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Субота, 19 жовтня 2019 14:02
Новини: Економіка
56025

Ціни на стелах АЗС зросли прогнозовано та економічно виправдано - Г.Рябцев

Ціни на стелах АЗС зросли прогнозовано та економічно виправдано - Г.Рябцев

КИЇВ. 18 травня. УНН. Протягом останнього місяця існував економічний потенціал для зростання вартості нафтопродуктів, і цей потенціал становив від 1,5 до 2 грн. Зараз же цей потенціал було реалізовано. Про це в ексклюзивному коментарі УНН зазначив експерт нафтового ринку Геннадій Рябцев, коментуючи зростання цін на пальне на вітчизняних АЗС.

"Я чесно кажучи на знаю таких експертів, які б казали, що нинішнє підвищення цін є необґрунтованим. Зрозуміло, що є ті експерти, які відображають думку наприклад АМКУ, або Міністерства енергетики, тобто державні експерти, у них таке завдання – казати, що будь-яке підвищення цін державними компаніями є необґрунтованим, а будь-які підвищення податків державою, чи цін державою завжди є обґрунтованим. 

Однак, якщо спитати у експерта, який займається моніторингом ринку і знає, як утворюються ціни на АЗС, він вам скаже – що протягом останнього місяця, навіть більше, існував економічний потенціал для зростання вартості нафтопродуктів, і цей потенціал становив від 1,5 до 2 грн, і він зараз був реалізований. При чому реалізований не лише імпортерами, які мають перед собою ті ціни, які формуються на кордоні, а ті ціни, які сформувалися на кордоні вони вищі на 15%, аніж ті ціни, які були місяць тому.

Якщо 15% зростання на кордоні – це означає, що вони автоматично кореспондуються, транслюються, переносяться на роздріб з певною затримкою, що, власне кажучи, і було зроблено, тому що трейдери, насамперед, імпортери, вони не зацікавлені у подальшому підвищенні цін. Вони намагаються не підвищувати, як це не дивно, тому що подальше підвищення призводить до того, що споживачі відмовляються від купівлі дорогого палива,і по-перше, скорочують свої закупівлі, а по-друге, переходять на ті заправки, які торгують сурогатними бензинами, скрапленим нафтовим газом і таке інше", - зазначив експерт.

Г.Рябцев додав, що саме тому, нафтотрейдери намагаються вживати заходів, аби якомога довше тримати ціни сталими та працювати на обігу компанії.

"Але, не лише імпортери підвищили ціни, а законодавцями (підвищення, - ред..) протягом квітня-травня стали компанії, які немовби реалізують вітчизняний ресурс, закуповуючи нафту вітчизняного видобутку за гривні, переробляючи її за гривні і реалізуючи все це за гривні.

Проте все одно вони кажуть, оскільки підвищилися котирування Платц, а ми орієнтуємося на світові ціни – то ми теж будемо піднімати ціни власного виробництва до рівня Платц, тим паче що держава зараз каже – давайте орієнтуватися на європейські ціни. На європейські ціни орієнтуються, на зарплати ж – ні", - сказав він.

Г.Рябцев також зауважив, що якщо група "Приват" піднімає ціни на бензин і дизельне паливо, то усі піднімають ціни також, щоб "зберігалася різниця між якісним паливом і паливом вітчизняного виробництва".

Нагадаємо, як повідомляв УНН, на вітчизняних АЗС зросли ціни на пальне.

Також нагадаємо, що за словами Т.Миколаєнка, ціновий чинник сприяє тому, що водії переходять на використати біопального.

Згідно опитування, проведеного УНН, українські водії дійсно готові перейти на газ та альтернативне пальне (біопальне), аби заощадити

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram