Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Здоров'я
80790

СБУ викрила корупційну схему постачальника розхідників для перитонеального діалізу

СБУ викрила корупційну схему постачальника розхідників для перитонеального діалізу

За попередніми підрахунками, на державні гроші закуплено "зайвої" продукції на більш ніж сто мільйонів гривень.

КИЇВ. 7 червня. УНН. СБУ викрила механізм розкрадання державних коштів на закупівлях медпрепаратів для хворих на ниркову недостатність. Збитки Про це УНН повідомили у прес-службі відомства.

"Співробітники Служби безпеки України спільно з прокуратурою викрили механізм розкрадання підприємцями понад ста мільйонів державних коштів, виділених на придбання медичних препаратів для хворих на ниркову недостатність.

Київська комерційна структура протягом 2013-2015 років перемагала у тендерах, які проводилися Міністерством та обласними департаментами охорони здоров’я. Загальна сума, поставлених бізнесменами виробів медичного призначення для перитонеального діалізу, перевищила 800 мільйонів гривень.

Під час перевірки співробітники спецслужби встановили, що менеджмент фірми використовував корупційні зв’язки серед обласних лікарів-нефрологів. Медики за змовою з підприємцями штучно збільшували потребу регіонів у цьому препараті, завищена кількість якого потім прописувалася у технічних умовах тендерів. За попередніми підрахунками, за цей період на державні гроші закуплено "зайвої" продукції на більш ніж сто мільйонів гривень", - йдеться в повідомленні СБУ.

Служба безпеки України також поінформувала відповідні контролюючі органи для здійснення перевірки поточних закупівель за участю київської фірми.

"Наразі профільні фахівці перевіряють тендерну документацію", - додали у відомстві.

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України. Триває досудове слідство.

Як повідомив раніше АМКУ, 99% ринку перинатального діалізу належить одному єдиному виробнику.

Так, за даними "Депконтролю", до діяльності підприємств, що постачають витратні матеріали для перитонеального діалізу, а саме ТОВ "Бакмед“, ТОВ "Лінк-медітал“, та ТОВ "Діавіта“, мають причетність екс-чиновники МОЗ України.

“До діяльності підприємств, що постачають апарати витратні матеріали для перитонеального діалізу, а саме ТОВ "Бакмед“, ТОВ "Лінк-медітал“, та ТОВ "Діавіта“, мають причетність екс-чиновники МОЗ України (у тому числі пов’язані з режимом Януковича). За наявною інформацією, усі 3 фірми імпортують приладдя виключно від угорської компанії "Immedex Europe kft".

За неодноразово опублікованою інформацією в ЗМІ, саме угорський постачальник зараз виступає засновником ТОВ "Бакмед“. До цього співзасновник товариства — Микола Баришевський, який донедавна був співвласником ТОВ "Лінк-медітал“ разом з Олексієм Баришевським.

Крім того, ще одну фірму "Діавіта“ заснував у черні 2015 року Сергій Ледін — колишній заступник директора ДП "Укрмедпостач“, яке пов’язується з МОЗ України. Дивним чином вигравати тендери це товариство почало у жовтні того ж року. Загалом за 4 місяці підприємство імпортувало матеріалів від угорської фірми "Immedex Europe kft“ на 448, 77 млн. грн. Також ТОВ "Діавіта“ отримала від МОЗ замовлення на постачання складових для гемодіалізу у дітей на 2, 13 млн грн.

На кожному з тендерів "Діавіта“ мала лише по 1 конкуренту, які пропонували товари з різницею близько 1%. А тендерна ціна у півтора рази перевищувала очікувану ціну МОЗу. Але це ніяк не повпливало на кінцевий результат — укладання договорів”, — повідомили у МДО “Депутатський контроль”.

При цьому, заступник Голови МДО “Депутатський контроль” Юрій Житомирський зазначив, що на сьогодні в Україні близько 5 тис. пацієнтів страждають хронічною нирковою недостатністю.

Джерело: УНН
Теги: діаліз
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram