Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
37335

М.Джемілєв: дотримання прав людини в Криму можна домогтися лише після його деокупації

М.Джемілєв: дотримання прав людини в Криму можна домогтися лише після його деокупації

Мустафа Джемілєв

КИЇВ. 19 червня. УНН. Уповноважений президента України з прав кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв заявив, що покращення правозахисної ситуації в окупованому Криму вдасться досягти лише шляхом деокупації півострова. Про це він сказав під час заходу в рамках 32-ї сесії Ради ООН з прав людини, передає УНН з посиланням на прес-службу Уповноваженого у Facebook.

18 червня в Палаці Націй відбулася відкрита панель щодо ситуації з правами людини в Криму і міжнародними моніторинговими місіями, за участю Мустафи Джемілєва і заступника міністра закордонних справ України Сергія Кислиці зокрема.

"Під час робочої панелі були підняти гострі питання стосовно доступу міжнародних моніторингових місій до Криму, кричущий стан справ із захистом і дотриманням прав людини на півострові, зокрема - питання викрадення та тиску на кримських татар з боку російської влади. C.Кислиця та М.Джемілєв, яких підтримала низка делегацій, акцентували, що реального покращення правозахисної ситуації в окупованому Криму вдасться досягти лише шляхом його деокупації", - йдеться у повідомленні.

Також вказано, що українські представники поінформували учасників про реальний стан справ на окупованому РФ півострові, зауваживши на триваючому погіршенні на ньому ситуації з дотриманням прав людини, особливо кримських татар, етнічних українців та всіх незгодних з експансіоністською політикою Кремля.

Зазначалося, що порушення прав людини у Криму носять системний, масовий та серйозний характер і не розслідуються; окупаційна влада півострова усіляко перешкоджає діяльності організацій громадянського суспільства, перш за все проукраїнських, а також збереженню й розвитку національної самоідентичності кримських татар та етнічних українців.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram