Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Економіка
18525

Споживання бензину на Київщині за рік скоротилося майже на 15%

Споживання бензину на Київщині за рік скоротилося майже на 15%

КИЇВ. 21 червня. УНН. У 2015 році підприємствами і організаціями усіх видів економічної діяльності Київської області, що звітували перед органами державної статистики області, використано 33,7 тис. тонн бензину моторного, що на 14,9% менше, ніж у 2014 році. Про це свідчать дані Головного управління статистики у Київській області, передає УНН.

За даними відомства, використання дизельного палива у Київській області за рік також скоротилося. Так, у 2015 році підприємствами та організаціями області було спожито 172,7 тис. тонн палива дизельного, що на 5,4% менше, ніж у 2014 році.

Водночас, у 215 році спостерігалося скорочення використання газу природного.

Так, у 2015 році підприємствами та організаціями області було спожито 880,8 млн м. куб. газу природного, що на 16,1% менше, ніж у 2014 році.

У відомстві також зазначили, що у 2015 році основна частка у структурі відпуску палива населенню припадала на газ природний - 67,7%, бензин моторний - 14,1% та паливо дизельне - 10,7%.

Загалом, у регіональній структурі використання паливних ресурсів найбільша частка припадала на Обухівський – 43,9%, Києво–Святошинський – 6,1%, Вишгородський – 3,5% райони та міста Біла Церква – 12,9%, Обухів – 5,6%, Бровари – 3,2%.

Нагадаємо, як повідомляв УНН, за даними Асоціації нафтотрейдерів, падіння споживання палива в 2014-2016 роках склало більш ніж 30%.

Це, в свою чергу, створило додатковий стимул для учасників "тіньового" ринку активізувати свою діяльність.

Так, за даними операторів ринку, найпоширенішим явищем стала торгівля нафтопродуктами і скрапленим газом без сплати збору з роздрібного обігу підакцизних товарів, який складає 1,27 грн/л і має перераховуватися до місцевих бюджетів.

Також нагадаємо, у зв'язку з різким погіршенням ділового клімату та результатами фінансово-господарської діяльності учасників паливного ринку країни, Асоціація "Об'єднання операторів ринку нафтопродуктів України" звернулася із листом до Прем’єр-міністра В.Гройсмана, першого віце-прем’єр-міністра С.Кубіва, міністра енергетики і вугільної промисловості І.Насалика та голови ДФС Р. Насірова.

Нафтотрейдери у своєму зверненні до чиновників наголосили на заангажованості дій АМКУ щодо добросовісних операторів паливного ринку країни.

Як повідомлялось раніше, майже 50% киян за якість пального обирають мережі АЗК WOG та ОККО.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram