Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
24435

Amnesty International розпочали безстрокову акцію з вимогою звільнити О.Сенцова та О.Кольченка

КИЇВ. 4 липня. УНН. Активісти Amnesty International в Україні закликали посилити тиск на владу Росії та добитись звільнення Олега Сенцова та Олександра Кольченка, а також закликали громадськість писати листи українським політв’язням. Про це УНН повідомили в прес-службі Amnesty International.

“Саме надзвичайна підтримка громадськості, як міжнародної, так і української, зробила можливим повернення Геннадія Афанасьєва. І лише небайдужість та активна участь людей зможуть допомогти звільнити Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Адже їх засудження є кричущою несправедливістю, а перебування в ув’язненні – випробуванням на межі людських можливостей”, розповіла директорка Amnesty International в Україні нагоосила Оксана Покальчук.
Зазначається, що написати лист в’язням в Росії можна заповнивши онлайн-форму на сайті Amnesty International в Україні. Листи будуть роздруковані та надіслані адресатам.

Додамо, що написання листів стає особливо актуальним напередодні дня народження Олега Сенцова, якому 13 липня виповниться 30 років.

"Листи, які надійдуть, стануть не лише підтримкою для несправделиво ув’язнених українців, але покажуть владі Росії, що про Сенцова та Кольченка пам’ятають, що їх звільнення вимагають тисячі людей", - йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що 14 червня до України повернувся Геннадій Афанасьєв. За його звільнення активісти та небайдужа громадськість боролись 2 роки, підписуючи петиції та надсилаючи листи.

“Те, що я чудом звільнений, це саме результат того, що суспільство боролось і за мене. Листи - це інструмент реального впливу. Це надія для кожного ув’язненого, це їх змога триматися та витримувати. Знати, що про них пам’ятають”, - зазначив Г.Афанасьєв.

Як повідомляв УНН, О.Сенцов і О.Кольченко були засуджені російським судом до 20 і 10 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року за звинуваченням у підготовці терактів у Криму. Обидва українці свою провину заперечили. Правозахисний рух “Меморіал” визнав їх політв’язнями.

 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram