Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
45405

Нацбанк хоче обмежити готівкові розрахунки до 50 тис. грн на день

Нацбанк хоче обмежити готівкові розрахунки до 50 тис. грн на день

КИЇВ. 4 серпня. УНН. Національний банк України пропонує встановити граничну суму готівкових розрахунків 50 тисяч гривень для розрахунку фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, передає УНН із посиланням на прес-службу НБУ.

Зазначається, що Нацбанк виносить на громадське обговорення проект постанови правління НБУ “Про внесення змін до постанови правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210”. Пропозиції та зауваження щодо цього рішення будуть приймати до 5 вересня.

Разом з тим, безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов’язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Проект розміщено для громадського обговорення на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України, оскільки відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" він має оприлюднюватися з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об’єднань.

"Стратегічним завданням для Національного банк України є підвищення рівня безготівкових платежів в Україні та скорочення обсягів готівкових розрахунків. Це дасть можливість забезпечити стабільні надходжень готівки до банківської системи й прискорити її обіг", - йдеться у повідомленні.

У НБУ також повдіомили, що комплексною програмою розвитку фінансового сектору України до 2020 року передбачено до 2020 року забезпечити рівень готівки в економіці (відношення М0 до ВВП) не вище 12% (у 2014 році цей показник становив 18,1%, а за результатами 2015 року зменшився до 14,6%).

Зростання безготівкових розрахунків збільшить надходження фінансових ресурсів суб’єктів національної економіки в банківську систему та підвищить ліквідність банків. Зменшення готівкових розрахунків сприятиме детінізації економіки країни, зростанню надходжень до Державного бюджету України.

Нагадаємо, що з метою розширення сфери застосування безготівкових розрахунків та на виконання вимог частини третьої статті 1087 Цивільного кодексу України у 2013 році Національним банком України прийнято постанову “Про встановлення граничної суми розрахунків готівкою” (від 06.06.2013 № 210).

Постановою встановлено граничні суми розрахунків готівкою:

10 000 гривень – підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня;

150 000 гривень – фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари (роботи, послуги);

150 000 гривень – фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram