Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Обізнаність громадян єднає країну
Середа, 20 лютого 2019 15:12
26925

Названо ім’я лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка

Названо ім’я лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка

КИЇВ. 5 серпня. УНН. У п’ятницю 5 серпня 2016 року у Віденському університеті (Відень, Австрія) Міжнародне журі назвало лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка 2016 року, передає УНН із посиланням на Міжнародний фонд Івана Франка.

Голова журі Міжнародного фонду Івана Франка, професор Віденського університету Др. Алоіс Волдан повідомив, що цього року Міжнародне журі обрало лауреата лише в одній номінації – “за визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук”. Монографія Блаженнійшого Любомира Гузара отримала найвищі оцінки журі і він став Лауреатом Міжнародноі премії ім. Івана Франка. У номінації “За вагомий внесок у розвиток україністики” члени Міжнародного журі прийняли рішення не присуджувати премію жодному номінанту.

“Монографія Блаженнішого Любомира Гузара, архієпископа емерита та Українськоі греко-католицької церкви, кардинала Католицької церкви під назвою “Андрей Шептицький Митрополит Галицький провісник екуменізму” відповідає усім вимогам Міжнародного Фонду Івана Франка, позаяк вона втілює постульовану Франком ідею одноцільності та своєрідності”, – резюмував професор Віденського університету Алоіс Волдан.

Директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус зазначив, що усі роботи були достойними, щоб бути відзначеними Міжнародною премією ім. Івана Франка, оскільки національна гуманітаристика збагатилася фундаментальними дослідженнями, яких сьогодні потребує не тільки український, а і міжнародний науковий простір загалом.

“Міжнародна премія ім. І. Франка покликана стимулювати розвиток соціально-гуманітарних наук та україністики, в яких працював Іван Франко. Вона є щорічною і міжнародною, тому ми сподіваємося, що наступного року будуть подані роботи вчених з різних країн світу”.

Директор фонду також висловив сподівання, що дискусії під час обрання першого лауреата Міжнародноі премії ім. Івана Франка й надалі не втрачатимуть своєї критичності та емоційності, а сам лауреат, Блаженніший Любомир Гузар, буде своєрідним моральним авторитетом для майбутніх номінантів премії.

Довідка: Міжнародна премія ім. Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців в галузі суспільних наук та україністики. Засновником Міжнародноі премії ім. Івана Франка є його онук – Роланд Франко.

Цього року на здобуття премії було подано 14 наукових робіт з трьох країн у шести наукових дисциплінах: історія, філософія, культурології, літературознавство, етнологія, україністика.

Церемонія нагородження лауреата премії відбудеться 27 серпня 2016 року на батьківщині Івана Франка у місті Дрогобич (Львська область, Україна).

Джерело: УНН
Підписуйтесь на паблік-чат УНН у Viber та канал новин у Telegram
Загрузка...