Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
35130

Мінприроди позбавило ліцензії утилізатора небезпечних пестицидів та гербіцидів

КИЇВ. 19 жовтня. УНН. Наказом міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака підприємство “Еко Нова” позбавлено ліцензії на поводження з небезпечними відходами, повідомляє УНН.

Ліцензію анульовано на підставі акту про виявлення недостовірності даних у документах, поданих суб’єктом господарювання разом із заявою про отримання ліцензії.

“На підставі пункту 7 частини другої статті 16 Закону ( “Про ліцензування видів господарської діяльності” – ред.) анулювати ліцензію на право провадження господарської діяльності з поводження з небезпечними відходами таким суб’єктам господарювання: ТОВ “ЕКО НОВА”, - йдеться у наказі міністра.

Нагадаємо, в Україні лише два підприємства мали ліцензії на утилізацію небезпечних пестицидів та гербіцидів. Обидва, за словами нардепа І.Рибака, отримали їх незаконно і не здійснювали згідно із законодавством свою діяльність. Більш того, через наявність в Україні таких підприємств, небезпечні пестициди та гербіциди не могли бути вивезені на утилізацію закордон (відповідно до вимог Базельської конвенції).

За даними Мінприроди, після анонсування перевірок, одне з цих підприємств добровільно відмовилось від ліцензії на утилізацію такого виду відходів, інше – “Еко Нова” - було перевірено ековідомством.

Як раніше повідомляв УНН, за даними правоохоронних органів, “Еко Нова” отримала ліцензію від Мінприроди на підставі сфальсифікованих даних і попри заперечення з боку місцевих жителів.

Загалом, за інформацією міністерства, із майже 300 утилізаторів небезпечних відходів лише близько 10 відповідають ліцензійним вимогам.

Екологи пов’язують таку ситуацію з видачею ліцензій на утилізацію небезпечних відходів “наосліп”, без проведення доліцензійних перевірок на предмет відповідності матеріально-технічної бази ліцензійним вимогам.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram