Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Політика
31515

У МЗС спростували чутки про небажання Вашингтону бачити В.Чалого на чолі українського посольства

У МЗС спростували чутки про небажання Вашингтону бачити В.Чалого на чолі українського посольства

Павло Клімкін

КИЇВ. 25 лютого. УНН. Міністр закордонних справ України Павло Клімкін спростував чутки про те, що американська сторона нібито чітко дала зрозуміти, що подальше перебування Валерія Чалого на посаді посла України в США є для неї небажаним. В інтерв'ю DT.UA глава МЗС заявив, що дана інформація "на сто відсотків не відповідає дійсності".

Відповідаючи на питання про те, як у Вашингтоні зараз розцінюють дії окремих осіб Києва під час американської президентської кампанії, а також "злив" Києвом інформації, яка спровокувала скандал навколо Пола Манафорта, П.Клімкін зазначив, що дані події, за його враженням, не мають вирішального значення для представників нової команди Білого дому.

"Насправді в цій адміністрації США є багато людей, у яких різні історії відносин. У мене не склалося враження, що все, що відбувалося, має якесь визначальне значення для когось із ключових представників цієї адміністрації. І в людей, із якими ми спілкуємося, теж такого відчуття немає", – підкреслив глава МЗС.

На думку міністра, сьогодні багато політиків намагаються налагодити певні контакти у Вашингтоні, стверджуючи, що у них є рецепти вирішення усіх проблем, включаючи "врегулювання з Росією". При цьому, мости вони наводять з адміністрацією, а з окремими представниками істеблішменту, які, як їм здається, можуть впливати на щось, активно використовуючи лобістів.

"Мій досвід роботи з американськими адміністраціями свідчить, що, звичайно, подібні спроби, можуть принести якісь ситуативні контакти і т. д., але адміністрація США— це дуже розумна, збалансована і складно структурована машина", – підкреслив він, додавши, що на одному лобізмі домогтись прихильності від адміністрації США неможливо.

"Спроби наймати якісь компанії, з їхньою допомогою наводити контакти й заявляти, що, мовляв, мій план найкращий у світі й тільки він "приведе нас до щастя", тільки допоможіть нам прийти до влади, — викликають лише саркастичні посмішки в багатьох людей, котрі обіймають посади в цій адміністрації", – зазначає глава МЗС.

П.Клімкін зазначив, що МЗС України не буде користуватися послугами лобістів, прагнучи сформувати структуру системної публічної дипломатії та системне представлення України в світі.

"А повертаючись до вашого запитання, повторю, що ніякого фундаментального значення і впливу на ставлення ключових гравців ці історії не створили. І це думка не моя особиста, а тих людей, із котрими я спілкувався, зокрема моїх друзів, з якими я знайомий уже багато років. Можу сказати, що на етапі передвиборної кампанії хтось, можливо, і звертав увагу на окремі меседжі з України, але коли подивитися, хто зараз розкручує весь цей наратив стосовно того, що ми нібито підтримували одну сторону, — то ви побачите: це виключно РФ. Отож ми чудово розуміємо, кому це вигідно й навіщо це розкручується", – сказав міністр, додавши, що представники адміністрації США – досвідчені та розумні люди, здатні відрізнити реальність від спроб її викривлення з метою маніпуляцій.

Нагадаємо, раніше газета The New York Times повідомила, що особистий адвокат президента США Дональда Трампа Майкл Коен брав участь у передачі екс-раднику президента США з безпеки Майклу Флінну плану врегулювання ситуації в Україні і подальшого зняття санкцій з РФ. У цьому контексті називається ім'я народного депутата Андрія Артеменка.

У свою чергу посол України у США Валерій Чалий заявив, що останнім часом все активніше "російські агенти", в тому числі й їх "колаборанти з України" намагаються "просунути" у Вашингтоні "плани здачі Криму".

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram