Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка
70680

Виробники морозива не постраждають від обмежень на імпорт пальмової олії - асоціація

Виробники морозива не постраждають від обмежень на імпорт пальмової олії - асоціація

КИЇВ. 19 травня. УНН. У разі введення податків або обмежень на імпорт пальмової олії в Україну, на виробниках морозива та заморожених продуктів це не позначиться. Про це у коментарі УНН повідомив президент Асоціації українських виробників "Морозиво і заморожені продукти" Ігор Бартковський.

За його словами, пальмова олія використовується у виробництві морозива відповідно до чинних стандартів, проте у незначній кількості.

"Обмеження імпорту пальмової олії ніяк не позначиться на товаровиробниках морозива та заморожених продуктів. В Україні також виробляється пальмова олія, не багато, але виробляється. І ми використовуємо певний відсоток пальми при виробництві морозива на підставі діючих ДСТУ. Я кажу зараз про якісну пальму. Тому, власного виробництва нам вистачить, а обмеження поставок з-за кордону, я думаю, істотно не позначиться на наших потребах. А загалом моє ставлення до виробництва харчової продукції наступне: у пріоритеті мають бути жири тваринного походження", - пояснив він.

Нагадаємо, раніше молочники та виробники дитячого харчування теж заявили, що не проти обмеження імпорту пальмової олії в Україну.

Разом з тим, Україна другий місяць поспіль нарощує імпорт пальмової олії. Експерти зазначають, що це відбувається через намагання виробників здешевити продукцію.

За словами нардепа Сергія Тригубенка, незважаючи на те, що Україна імпортує пальмової олії в рази менше, ніж такі держави-гіганти, як США або Китай, споживаємо ми його набагато більше.

Тому політик запропонував ввести обмеження на імпорт пальмової олії в Україну на законодавчому рівні.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram