Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Дякуємо лікарям, які рятують країну!
Новини: Політика
59325

Тарас Кутовий подав у відставку

Тарас Кутовий подав у відставку

Тарас Кутовий

КИЇВ. 23 травень. УНН. Міністр агрополітики Тарас Кутовий заявив, що подає у відставку і просить парламент з розумінням поставитись до його рішення. Про це він повідомив на сторінці в Facebook, передає УНН.

"Вибір міністра про відставку є абсолютно природнім процесом для будь-якої європейської країни та традиційною світовою практикою", - написав він.

При цьому міністр додав, що вдячний депутатам коаліції і фракції БПП, Президенту, Прем'єру, групі "Удар" і особисто меру Києва Віталію Кличку.

Надалі, як пише Тарас Кутовий, він має намір присвятити себе роботі по залученню інвестицій в економіку країни.

У прес-службі Мінагорполітикі відзначають, що за час роботи Т.Кутового на посаді глави аграрного відомства, Кабмін закріпив в бюджеті норму про аграрну дотацію в розмірі 1% від ВВП виробленої сільськогосподарської продукції на 5 років, що вже в травні місяці дало можливість виплатити дотації фермерам в розмірі майже 322 млн грн. Загальна сума на цей рік становить 5,5 млрд гривень.

Також був затверджений порядок розподілу 550 млн гривень, спрямованих на підтримку вітчизняного сільськогосподарського машинобудування в 2017 році, згідно з яким уряд буде компенсувати аграріям 20% вартості придбаної сільськогосподарської техніки.

Командою міністерства був також розроблений законопроект про демонополізацію спиртової галузі, яким регламентується норма роздержавлення держпідприємств спиртової галузі та вводиться поетапна лібералізація ринку спирту в Україні.

Документ був прийнятий Кабінетом міністрів, а зараз перебуває на розгляді у Верховній Раді.

Також в Міністерстві повідомляють, що були розширені квоти на аграрні товари для експорту в ЄС. Підписано протокол інспекційних, карантинних і ветеринарно-санітарних вимог до експорту замороженої яловичини з України в Китай, що дозволить експортувати яловичину вітчизняного виробництва в КНР.

Зовнішньоторговельний оборот агропродукції досяг 19,6 млрд дол., що становить 26,1% всього зовнішньоторговельного обороту України. Були законодавчо затверджені заходи для підтримки органічного виробництва та нішевих культур. Також рівень врожаю та експорту вперше за історію незалежності досяг рекорду - було зібрано 66 млн тонн зернових і експортовано 40,2 млн тонн зернових.

Нагадаємо, що Тарас Кутовий довгий час працював у фінансовій сфері. Він був визнаний кращим фінансовим директором України і увійшов в десятку кращих фінансистів країни.

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram