Українські Національні Новини
інформаційне агентство
Ми знаємо все і навіть більше
Новини: Економіка

Урожай пшениці та ячменю може бути знижений на 20% через посуху - Укргідрометцентр

Урожай пшениці та ячменю може бути знижений на 20% через посуху - Укргідрометцентр

зернові

КИЇВ. 11 липня. УНН. Через несприятливі погодні умови урожай пшениці та ячменю може бути меншим орієнтовно на 20% від минулорічного. Таку думку висловила у коментарі УНН головний агрометеоролог Укргідрометцентру Тетяна Адаменко.

"Гібридні умови цього року спричинили таку ситуацію, що умови для формування врожаю ранніх колосових, тобто, озимих і ярих пшениці та ячменю, гірші, ніж минулого року. Це відбулося за рахунок того, що тривалий період в Україні спостерігається дефіцит опадів. Лише помірний температурний режим, який в нас спостерігався у квітні-травні, не дав розпочати "розквітнути" грунтовій посусі ще раніше. Але у другій половині червня з підвищенням температури грунтова посуха почала посилюватися і вже на 20 червня ми мали в низці областей жорстку грунтову посуху, коли в метровому шарі грунту практично не залишилося вологи для формування урожаю", - розповіла фахівець.

Такі несприятливі умови, за словами Т.Адаменко, збіглися з періодом формування і наливу зерна, тому низка областей отримає урожай значно гірший, ніж минулого року.

Читайте також: У Мінагрополітики підсумували посів зернових культур під урожай 2017 року

Однак, зауважила вона, це не катастрофа, урожай просто не буде таким рекордним.

Агрометеоролог уточнила, що це стосується, перш за все, Київської, Черкаської, Полтавської, Кіровоградської областей, де значні площі озимої пшениці, які найбільше постраждали від посухи.

Водночас, зазначили вона, у західних областях ситуація сприятлива.

"Дощики там проходили рівномірно, вологість грунту підтримувалася на належному рівні. Тому там урожай буде добрий", - сказала експерт.

На уточнення УНН про те, на скільки очікується зниження урожаю пшениці та ячменю, зважаючи на несприятливі погодні умови, Т.Адаменко відповіла: "Не менше ніж 20% (буде нижчий урожай цих культур – ред.) від минулого року".

Однак, підкреслила фахівець, що такий прогноз є орієнтовним, бо урожай може бути витриманий і на високому рівні попри погодні умови за рахунок технологій вирощування культур.

Читайте також: Мінагрополітики: травневі заморозки на 29% зменшать врожай плодово-ягідних та винограду

Крім того, Т.Адаменко також розповіла і про вплив посухи на пізні культури, а саме кукурудзу. За її словами, наразі у кукурудзи відбувається формування репродуктивних органів.

"Зараз у кукурудзи якраз критичний період – які умови складуться, такий буде й урожай", - уточнила вона.

Між тим, зазначила Т.Адаменко, до першого липня ситуація з кукурудзою була жахлива, тому що дуже великі площі були охоплені грунтовою посухою.

"Протягом першої декади липня пройшли дуже ефективні дощі у багатьох областях, навіть у південних регіонах випала півмісячна і місцями місячна норма опадів. Тобто, ситуація покращилася. Ще сприятливим фактором стає й те, що підвищення температури є короткочасним. Далі знову серія атмосферних фронтів принесе нерівномірні опади на всю територію України і зниження температурного режиму. Ми очікуємо пом’якшення й покращення умов для пізніх культур", - наголосила агрометеоролог.

Але, зазначила вона, грунтова посуха зробила свою "чорну справу" - рекордного врожаю очікувати не варто.

"Але урожай пізніх культур буде на рівні середнього за останні п’ять років", - резюмувала Т.Адаменко.

За даними Мінагрополітики, під урожай 2017 року зерновими культурами засіяно 14,3 млн га, з яких ярі зернові та зернобобові разом з кукурудзою становлять 7,17 млн га, озимі на зерно - 7,15 млн га.

У 2016 році в Україні було зібрано 65,95 млн тонн зернових і зернобобових, що на 9,7% більше, ніж у 2015 році.

Зокрема, за інформацією Мінагрополітики, у минулому році було намолочено 26 млн тонн пшениці, близько 28 млн тонн кукурудзи на зерно, 9,4 млн тонн ячменю, 391,5 тис. тонн жита, 499 тис. тонн вівса, 176,4 тис. тонн гречки, 745,6 тис. тонн гороху і 64,8 тис. тонн рису.

Крім того, в Мінагрополітики зазначали, що погодні умови в останні тижні є не досить сприятливими, що призведе до деякого зниження врожаю зернових колосових культур проти рекордного врожаю минулого року. Однак це зниження не є критичним та не матиме впливу на продовольчу безпеку країни. 

Джерело: УНН
Підписуйтесь на канал новин УНН у Telegram